1. gecenin bir yarısı bostancıda "ulan ne bok yicem lan şimdi taksime gitmek için" lafımı bitirdiğim anda gördüğüm sarı yüce alet
  2. özellikle sarhoşken binilmesi, uyuyakalıp, bostancıda dürtülerek uyandırılmak açısından tehlikeli ve sakınılası kullanımdır.
  3. bu hattın şoförleri geceleri dolmuşu çılgınca kullanarak köprüyü 2 dakika içinde geçme kapasitesine sahiptir
  4. yüzünüzü dolmuşlara döndüğünüzde (bu durumda sırtınız taksim meydanına bakıyor) sağ tarafınızdaki dolmuşlar sahilden,soldakiler ise minibüs yolundan giderler.
  5. geceleri mutasyon geçirirler. özellikle köprüyü geçtikten sonra, ankara asfaltının üzerine denk gelen virajda sanki gizli bir güç gazlar bunları. 120-130'la devam eden dolmuş, o viraja yaklaştığında bir anda 150'yi geçer. her hafta delilere denk gelecek değilim ya, hepsi öyle demek ki.

    şoförlerin muhabbeti güzeldir, keyifli zamanlarda ön koltuğa oturularak sohbet muhabbet ortamında gidilir.**
  6. beşiktaş diyarbakır maçı'ndan sonra üç arkadaş olarak bindiğimiz, 8 kişi yerine 10 kişi alan, üstüne bir de ankara asfaltı'nda, sahilyolu'nda ve de minibüs yolunda inecek yolcular alan, devamlı espiriler yapan bir şöfere de sahip, maç sonrası yarıla yarıla gittiğimiz, her abi bilmem nereden geçermi diyene gel diyen, mevlana gibi bir zatın dolmuşunun da dahil olduğu grup.
  7. gecenin bir vakti şöförünü eğlendirirken topluca ölme tehlikesi geçirilebilen dolmuşlar. müşteriler pot üstüne pot kırıp bol bol espiri yaparken, gülmekten kopan şöförün kafasını direksyona dayayıp bi süre bakmadan sürmesine bile neden olmuştur*.