• atlas

  bu başlık için bir lokasyon bilgisi verilmemiş
 • videolar

 • görseller

  • bornova anadolu lisesi
  • bornova anadolu lisesi
  • bornova anadolu lisesi
 1. 7 senenin ancak bu kadar güzel geçirilebileceği, barakalı, korulu, köşklü, zeytilikli , portakal,dut,erik ağaçlı, palmiyeli, ağaçlı yollu,parklı, 4 kantinli , su savaşlı,7 senesini geçiren herkesin ortak bir ruha sahip olduğu, dışarıda görünce mensuplarını dış görünüşlerinden tanıyabileceğiniz, zamanında sık sık terasa ve okul karşısındaki villa arsalarına takılan öğrencilere sahip olan, eğitimi iyi olmasa da ortamının ve içindeki insanların çoğunun çok kral olduğu, "ballıysan emret, değilsen itaat et" gibi söylemlere yol açan, 4 seneliklerin gelmesi ve okulun betona çevrilmesiyle okul ruhunun baltalandığı, her mayısta ayran günü adlı bir organizasyonun düzenlendiği, girdiğiniz dakikadan itibaren değişmenizi ve paylaşmayı öğrenmenizi sağlayan okulum.
 2. ege üniversitesinin çayırları ve tarlalarının arasından geçilerek ulaşılan, 7 senemi gömdüğüm ama pişman olmadığım, özellikle korudaki unutulmaz anılarla aklımda kazınmış olan okulum
 3. bilgi yarışması adı altında düzenlenen "yarışın ulan yarışın köpekler" etkinliğinde, üzerimde "nerden geldi lan bu uzaylılar" anlamı içeren bakışlar hissettiğim bol yeşillik ve güzel kız içeren okul.
 4. 60.yıl anadolu lisesi'nin gerek eğitim gerekse de ortam bakımından ezdiği marka okul..
 5. koruluğunda sigara içerken yangını çıkaran öğrencilerin çıkardıkları yangın söndürdükleri için onur belgesi aldıkları, ayran günlerinin unutulmaz olduğu ve mezun olduktan sonra da hep ''ballı'' kalınan okul..
 6. amelie isimli son derece masum ve pozitif bir filmi alıp da bu porno film, gösteremezsiniz bizim okulda böyle filmler diye skandal yaratabilcek yönetim elemanlarının bulunduğu, ortamı biraz ilginç ama yine de izmirin en klas okuludur...bu lise için alfabenin harfleri yetmemektedir sınıfları isimlendiriyim derken..
 7. korusunda sigara ve şarap kardeşliğinin yaşandığı, öğrencilerin çoğunun kılık kıyafete uymadığı ama bütün bunlara rağmen başarısını kaybetmeyen harbiden de mezunlarına bal'lı olmak ayrıcalıktır dedirten eğlencede sınır tanımayan okul
 8. disiplin denen olayın d sinden haber almamış, maalesef lise döneminde cok değişip elimize dilimize okulda oluşan çeteler yüzünden hakim olmak zorunda bırakıldığımız, yine de ilk 4 senesini ve mezun olduğunuz zaman size aşılamış olduğu özgüven için takdire şayan, koruluğu ve şarap-sigara ortamı muhteşem olan okul.
  ayrıca "ballı olmak bir ayrıcalıktır" sözüyle izmir'deki bir çok lisenin antipatisini kazanmış olduğundan yok eğitimi iyi değil yok şöyle gibi hakkında asılsız söylenti boldur lisemizin. ama büyük lucescu'nun da dediği gibi "köpekler istedi diye atlar ölmez"
 9. son 4 yıldır binmiş bir alamete ,gidiyor kıyamete şeklinde ilerlemesine rağmen, bir sürü it kopuğun yönetimle aynı siyasi görüşü paylaşıyorlar diye okulda barındırılmalarına rağmen ,sahip olduğu güzellikleri yavaş yavaş yitiriyor olmasına rağmen, eğitim kadrosunun çoğunu kaybetmiş olmasına rağmen "her şeye rağmen" 7 senemi iyi ki de orada geçirmişim dedirten ,bana hayatı öğreten, bir sürü dost ve bir sürü düşman ile haftanın 5 günü ,günde 8 saat hepimizi aynı çati altında toplayan yüce mekan...her şey için sağol