merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• bordo bereli hikayeleri
  1. 1

bordo bereli hikayeleri

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. daha epik hale getirilmesi gereken hikayelerdir. mesela bordo bereyi ya da en azından bordo rengini işin içine katmaları gerekir bir şekilde.

-böyle nassı desem, çok sığı
  2. teröristlerin mağara duvarlarına yazdıkları yazı yada köylü kılığındaki teröristlerin askerleri öldürdükten sonra bordo berelilerin gidip köyü yıktıkları gibi hikayelerdir.

lise yıllarında bu hikayelere maruz kalan ve etkilenen öğrenciler olarak milli güvenlik dersi kapsamında askeriyeye gidince orada görevli astsubay rütbeli bir askerin bordo bereli olduğu öğrenilince sapıtmaya sebep olur bu hikayeler.şöyle ki; asker abimiz anlatıyor işte biz şu eğitimlerden geçtik dağda böcek yedik, yok şu otu yedik, yakın dövüş su altı eğitim vs bir sürü şey anlattı haliyle herkesin ağzı açık kaldı.bu hikayelerden etkilenen lisede biz orospu çocuğuyduk diyebilen, kendini fırlama olarak tanımlayan öğrencilerin saldırmasına maruz kaldı adam.

iki öğrenci biri sağ kol diğeri sol kola sarılmıştı.

-şimdi ne yapacaksın?
    + * senin diz kapağın çıktı şuan. ( ayağını yavaşça kaldırarak diz kapağının alt kısmına değdirdi)
    *senin de taşaklar gitti şuan. -ayağını bacak arasına götürerek-

fırlama olarak geçinen o öğrenciyi, abartmıyorum bileğinden 2 parmağıyla tutup yere fırlattı adam.orda herkes gülüp eğlendiğinden kimse ciddiye almadı ama adam gerçekten etkileyiciydi.bu da benim kendi bordo bereli hikayem.
  3. yeri ankara gölbaşında olan özel kuvvetler komutanlığına bağlı olan bordo bereliler ordumuzun gözbebeğidir.

" zoru başarır, imkansız zaman alır." sözünü dillerinden düşürmeyen
    -tamam mı?
    - devam
    -tamam mı?
    - devam
    - tamam mı?
    -devam! sorusuna defaatle cevap vermek zorunda olan, çok iyi ingilizce bilen, çok ağır eğitimlerden geçmiş subay ve astsubaylardan oluşan uzman birliktir.
  4. bordo bereli özel harekat timleri kefenleriyle gider çatışmaya, sıcak temasın yaşandığı yerde düşmanın arkasına bırakılır, önüne değil. ve vurulduysa, ağırsa durumu ölecekse bunu anlar ve kefenin içine girer, ölmeyi bekler.
    ve bir efsane gibi dilden dile dolanır: merak etme "o" seni bulur.
  5. amerikanın askerlerimizin kafasına çuval geçirdiği o olayda orda 1 bordo bereli vardı. bütün askerlerin başına çuval geçti ama o bir bordo berelimizin başına çuval geçmedi. neden? çünkü bordo bereli başına çuval geçirilmesine karşı eğitimlidir. dünyada bu eğitimi alan tek asker bordo berelilerdir. tabi amerikalılar baktılar çuval geçmiyor bordo bereliyi komple çuvala koydular. şaşırdılar tabi. kim olsa şaşırır.

eğer orda başlarındaki komutan emir verseydi, ne oradaki 545 amerikalı asker ne diğer 2000 kişilik kürtler hiçbiri sağ çıkmazdı. üstüne bütün kuzay ıraktaki peşmergeleri o bordo bereli tek başına temizlerdi. ve o binanın altında onlarca termonükleer bomba vardı güvenlik için. en kötü ihtimal orayı dünya ile birlikte uçurmaları bile bazı şeylere net bir cevap olurdu. ama o patlama sonucunda bile bordo bereli ölmezdi. bordo bereliler patlamaya karşı imune olan dünyadaki tek birliktir arkadaşar. her şey patlar bordo bereli patlamaz. kararlıdır vesselam.

o olaydan sonra orda bordo bereli olduğunu o zamanki amerikalıların basındaki komutan öğrendi ve telefonla genelkurmayı aradı.

'abi orda bordo bereli olduğunu bilmiyordum. bilseydim döüştürmezdim sizi yaw kulunuz köpeğiniz olayım affedin dedi. bordo bereli belki serttir ama kalbi de yumuşacıktır. hemen affetti amerikalı komutanı ensesine bi tane vurdu bir daha olmasın dedi. böyle de babacandır bordo bereli '

evet şimdilik bu kadar. bir dahaki bölümde 1000 metreden tükürerek adam öldüren bordo bereli hikayesi anlatcam size gençler.
  6. unutmadan; abdullah öcalan'ı girdikleri amansız bir çatışmada 1.850.000 kenyalı kürt ve amerikalının elinden bu tim kurtarmıştır. aynı şekilde sırrı sakık da 1.5 milyon kuzey ıraklı aborjin ile girilen çatışmadan sonra ele geçirilmiştir.

ulan dingildekler, övecekseniz bari kara noktalardan övün de yediginiz abartı nanesini görmeyelim. abdullah öcalan'ın istihbrat neticesinde sadece bulunduğu yerden alınıp getirildiğini hepimiz biliyoruz. ki şemdin sakık da yaklaşık olarak benzer şekilde sadece bulunduğu yerden teslim alınmıştır. he çok iyi refakat eder bordo bereliler diyorsanız, amenna.
  1. 1