1. ünlü heykeltraş ilhan koman'ın evlenmeden önceki yaşam tarzı.ve osho'nun şu sözlerinin anlatmama yardım ettiği felsefe
    ''ben sana anlık yaşamı öğretiyorum.anın özgürlüğünü,anın sorumluluğunu öğretiyorum.şu anda doğru olan bir şey bir sonraki anda yanlış olabilir.''
  2. yaşarken hoş ama sonuçları zaman zaman kötü olabilen bir yaşam tarzı.

ya da ben bunu gördüm. ne güzel kafamıza göre takılıyorduk sonuç noldu msn hastası olduk. gittik bir hafta hastanede yattık bide. abartmıyorum özel odada yatmama, yanlız olmama, karşımda lcd ekran falan olmasına rağmen sıkıntıdan kendimi sikicektim. sikicem böle işi ama. sıkıldım lan, kortizon kortizon, her gün içerdim kafam bu kadar güzel olmadı hiç. bilsem en baştan içerdim. sokayım, yinede;

(bkz: tanrı gülebilir ama benim hala planlarım var)

ayrıca;

nazlı tolga bir daha sağolasın. sende olmasan o zaman nasıl geçerdi bilmiyorum hiç.
  3. bir de bunun edebiyat hali vardır.

" toplumun her kesiminde sürekli değişikliklere tanık olduğumuz bir dönemde, sanatçının görevi yalnızca susmak, bir köşeye çekilmek midir? ve bu durum nereye götürür sanatçıyı? kendi kendinin tutsağı olmaya değil mi? işte bütün yanlışlık burada başlıyor, burada bitiyor. edebiyatımızın neden çıkmaza gelip dayandığı kolayca anlaşılıyor. yalnızca bunalan kişilerin betimlediği bir sanat ortamında, biçimlik ister istemez öne çıkıyor; toplumsal davranış, yerini bireysel davranışa bırakıyor. bu böyle olunca da yabancılaşma daha bir keskinlik kazanıyor, daha bir simgeleşiyor."

edip cansever