1. güney kampüste sosyoloji bölümüyle aynı binayı paylaşır. renk renk, çeşit çeşit hocaları vardır. binasının önündeki çimlerde, banklarda kafa/müzik dinlenir, ders çalışılır, ıstanbul seyredilir, tribe girilir. her psikoloji bölümünde olduğu gibi erkek öğrenciler azınlıktadır.
  2. boğaziçi üniversitesine girmek için kasarken balataları yakıp psikolojisini bozan gence verilen genel isim..

-abi nabersin yaa,nası gidiyo..
    +bakkala gidiom abi sana yağı alacam,bana yağı lazım. bize size az mı lazım olmadı ki?
    -hö? he iyi iyi,ara sıra dışarı çık olum, alman kaleyede gelmion artık bu öss yordu seni...
    +alman kale venmem kale yanaklarııı gülmen kaalleee oyy oyy..uyan uyan sabah oldu,boğaziçi zor fadimeem oyyy oyyy
    -oha, sen boğaziçi pskoloji olmuşsun lan.. vay başımıza gelen
  3. sınav kitabı olarak koton kataloğunu okuyunca giremediğim bölüm.
    hep annem yüzünden sözlük. hayırlısı diye diye sıçtı attı beni.

ege psikoloji de olmadı. virgülden sonra oynayan 1 puanla hemde. mazoşistim baktım son verilere manyadım iyice.
    hadi boğaziçi kotonda kıyafet denerken gitti, ama bu kesin annemin işi.

diyorum hayırlısı deme ege psikoloji de, ama yoook. ben de takıntılı mıyım sapık mıyım neyim tutturdum pdr değil psikoloji diye.
    dershane bebeleriyle mi uğraşcam ya dedim yazmadım.
    e dedim napayım işletme okusam her yerde var boğaziçinden falan çıkmayınca iş de bulamam diye korktum.
    ikinci tercihe denizcilik işletmeleri yazdım. zaten türkiyede 3 tane üni.de var, yaparım herhalde ya yapan nasıl yapıyo dedim. yazdım tabi. zaten ne akla hizmet iki tercih yaptıysam.

dokuz eylülden mezun çıkacauk ölmez sağ kalırsak hadi hayırlısı.

yapamıcam galiba sözlük, bir garip oldum böyle. yaptırdık kaydı ama altıma sıçızlıyorum şuan.

ben ne anlarım denizcilik işletmeleri yönetimiymiş, bok. ticari kafa yok bende,

anca evde kinyas kayra ve ben takılıyoruz
  4. kuzenimin mezun olduğu yer. o zamanlar bu kadar popüler değildi ve yazmasını istemiyorlardı ebeveynleri ama benim öngörülü kuzen çok doğru bir karar verdi ki bugün psikoloji işletme iktisat hatta hukuk gibi bölümleri bile sollamış durumda. memlekette deli çoğaldı ondan amk.
  5. 2013/2014 öğretim yılında ilkbahar ve yaz döneminde açtığı derslerle döktürmüş olan bölümümdür. yaz okulunda hemen hemen hiç ders açmayan bölüm, bu yaz amerika'dan noam schpancer'ı ikinci kez getiriyor. ve adam okulda daha önce hiç açılmamış bir ders açıyor. aslında bölümün tek eksiği olan ders çeşitliliğinin az olması sorunu ortadan kalkmış gibi. umarım uzun vadede böyle devam eder.