1. boğa burcu erkeği toprak grubundan bir burca sahip olması dolayısıyla evcil ve bulunduğu yere bağlı bir erkektir, gezmeyi tozmayı sevmez. onun bu özelliklerini su grubundan bir yengeç burcu kadını çok iyi tamamlar. adile naşit - münir özkul çifti bu ilişkiye bir örnektir. bu tür bir çiftin hayatta yapacakları en büyük kavga turşu suyunun limonlu mu yoksa sirkeli mi olacağı üzerindedir.
 2. yengeç su burcu olduğu için toprak burcu olan boğa erkeği ile çok iyi gidecek olan ilişkidir. eğer aynı kız bir hava burcu olan terazi olsaydı boğa ile anlaşamazdı, çünkü toprak, su, hava ve ateşten oluşan 4'lü sistemde toprak su ile, hava ateş ile anlaşır. toprak ve su hava ve ateş ile anlaşamaz.

  tabii bazen yengeç ve boğa anlaşamayabilirler de, ama onun sebebi yükselenlerle ilgilidir. yoksa özde anlaşmamaları için bir sebep yoktur. eğer anlaşamamışlarsa yükselenler zıttır kesin, başka türlü olamaz.
 3. elementlerine göre incelendiğinde büyük pokemon müsabakalarını aratmayan ilişki. ama yine de herşey antrenörde bitiyor. charlizzard dışında pokemonlar arasında geçimsizlik yaratan bir pokemon yoktur misal. eğer ash önceden kontrol edebilseydi dünya şampiyonu olması çok daha kısa sürer belki de pokemon türkiye'de yasaklanmazdı. ancak aklıma gelen balbazar ve squirtle gibi toprak-su çiftinin ara sıra birbirlerine çemkirmeleri de var. bunlar ufak şeyler, tölere edilebilir.
 4. bu ilişkinin en büyülü yanı aradaki güven duygusudur. zira hem boğa burcu erkeği hem de yengeç burcu kadını sevdiği insana olan duygularını güven ile filtreleyip açığa çıkarır. güvenin bittiği gün, aşk da biter.
 5. boğa burcu erkeği aşık olur, yengeç burcu kadını aşık olmaz.

  boğa burcu erkeği acı çeker, yengeç burcu kadını da unutur gider.

  olur da yengeç burcu kadını hayatında zibilyon kadar ilişki yaşamış ve artık huzurlu şeyler yaşamak isterse, kendine deliler gibi aşık boğa burcuna müsahama gösterir.
 6. mükemmel bir uyumdur. ve sağlıklı ilerleyecek olan bir ilişkidir. boğa erkeği sahiplenici, yengeç kadınıysa sahiplenilmeyi sevendir. birbirini tamamlayan iki kişilik.
 7. tecrübeyle sabit; gerçek anlamda çok iyi anlaşma sağlanan, ortak noktaların fazlalığı ve güven - özgüvenle tamamlanıp yıllara - ömre dayanabilitesi yüksek ilişkidir.
 8. dengeli,keyifli,uyumlu,mutlu bir ilişkidir.

  karşılıklı olarak ne istendiği hiç zorlanılmadan anlaşılır, yaşanılır.

  evcil boğa burcu erkeğinin yemeğe,sexe düşkünlüğü yine evcil yengeç burcu kadını tarafından keyifle karşılanır.

  iki burç da evinde mutlu olmayı tercih ettiği için bu çizgide dönen tüm olaylar güzelliklere dönüşür.