• videolar

• görseller

• blok flüt
    • blok flüt
  1. yurtta üst katta kalan elemanın geceleri bu aletle süperbaba melodisi çalması üzerine benim de evden getirdiğim alet. flütle nightwish çalmaya başladığımdan beri üst katta ses kesilmiştir.
  2. ortaokulda müzik dersinde elimize tutturulan, ulan çoçuğun belki buna değil de vurmalı çalgılara kabiliyeti vardır diye düşünülmeyen müzik aleti
  3. sınıf öğretmenliğinde okuyan arkadaşlarımızı çocuk kategorisine sokan vazgeçilmeyen şey.
  4. yıllardır müzik derslerinde bir işkence aracı olarak kullanılan tüm çabalara rağmen henüz bir usta yaratamadığımız milli çalgı.
  5. hüzünlü ezgilerin çalgısı. özellikle 2-6 yaş arası çocuklar üflediğinde ezgiler anathema parçalarını anımsatıyor. insan "tanrım bu dünyaya ben niye geldim" diye sorgulamadan da edemiyor.
  6. ortaokulda iken, kalın 'do' ve kalın 're' notalarını düzgün çalmayı başarana dek, göbeğimizi çatlatmış olan enstrüman.
  7. aslında çok iyi işler yapılabilecekken eğitim sistemimizin bir artığı olmuş çalgıdır bence. sesi gayet temiz ve güzeldir. kolay çalınır her şeyden öte. yahu bi ney üfleyelim dedik, araya dersler girdi diye sol notasını bile çıkaramadık ki daha dem sesler vardır. yan flüt çok pahalı.
    bari bu çalgıyı doğru düzgün bir şekilde, oyuncak etmeden yapsalardı da kullanabilseydik. şeytan diyor ki al eline, çık sahneye.