merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • videolar

• görseller

• bitturk
    • bitturk
  1. 1

bitturk

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. yüklenen dosya içeriğiyle rakipleriyle baş etmeyip -yeni bir tracker olmasına rağmen- onların önüne geçen site. özellikle unseen kalitesinde ve dualsound özellikli pek çok film, grt ripi ile bu siteden başka yerde yayınlanmaz.
  2. sitesine bağlanmak ayrı, arama yapmak ayrı işkence olan site..fasterfox'un ölçümüne göre 2 dakikadan fazla bekledim arama sonucu için..yöneticilerine mesaj attım bakalım yanıt ne olacak..
  3. açıkladığına göre, sunucusunu kulladığı firmanın, hdd yandı demesi ile veritabanının %50'sini kaybetmiş tracker'dır. şahsen bana pek inandırıcı gelmedi, saldırılardan dolayı veritabanı gitmiş olabilir.

açıklamanın tam metni ise şöyledir,

sevgili bitturk.com kullanicilari;
    25.12.2007 tarihinde saldirilar nedeniyle sistemi yeniden baslatmak istedik.fakat sunucu reboot sonrasi geri gelmedi.
    gerekli birimlere sorunu bildirmemize ragmen cok gecte olsa (noel tatilleri nedeniyle) gerekli incelemeler yapildiktan sonra
    bize hdd'nin (hard disk) yandigini ve yenisiyle degistirdiklerini yazan bir mesaj gonderildi.
    elimizdeki en son yedek 26.09.2007 tarihine aitdir.yani bitturk.com sitesinin bu olaydaki kaybi %50 dir.
    gerekli ayarlarin sunucu uzerinde yapilmasi ve elimizdeki yedeklerin yuklenmesi icin
    bitturk.com 01.01.2008 sali gunune kadar kapali kalacaktir.
    26.09.2007 tarihinden sonra uye olan kullanicilarimizin site acildiktan sonra yeniden uye olmasi gerekmektedir.
    yarim kalan dosyalar sitemiz acildiktan sonra teker teker yeniden yuklenecektir.
    bitturk.com yeni yilda kaldigi yerden son surat devam edecektir.
    anlayisiniz ve sabriniz icin tesekkur ederiz.
    herkese iyi seneler...
  4. "sistem yöneticisi mesajı" işini tam anlamıyla sikinden anlamış oluşum. 2 gün girmiyorum 5754156465 tane sistem mesajı. lan davetiye bulmanın imkansız sayıldığı torrent siteleri bile bu kadar "buraya üye olmanın bir bedeli vardır, al oku mesajları kahpe" ayağı yapmıyor, bir kıçıkırık bittürk anamızı ağlatıyor. insaf.
  5. en çok altın dosya, 2x upload gibi kampanyalar yapan tracker. rationun düşük olma gibi bir şansınız yok. ama bir de lamer site dizaynindan kurtulsalar ne de güzel olucak. caps lock bozulmus anlaşılan...
  6. sık sorulan sorular kısmında ve kurallar kısmında ratio'nun minimum kaç olması gerektiğini yazmamış sitedir.

editnot: taş gibi de sitedir. haşır huşur düzeltiyorsunuz ratio'nuzu. bir de en çok çekilen yabancı diziler (lost, heroes, vs.) , yerli diziler (avrupa yakası, canım ailem, kurtlar vadisi), ve de yerli-yabancı filmler bithediye ve bitupload oluyor.

peki nedir bunlar?

bithediye: bir dosya bithediye ise 30 gb download da etsen site içi download'ına eklenmiyor. sadece uploadların ekleniyor.

bitupload: upload ettiğin miktar iki ile çarpılıyor. oh yes!
  1. 1