merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

bitlenen saçı temizleme yöntemleri

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. sobalı buz gibi evinizde annenizin sizi bitten kurtarmak isterken zaturre olmanıza neden olan yöntemler uygulamasıdır. gazyağı ile dipleri tırnaklanarak kazınmış saçlarınızla ortalarda mis gibi kokular salarak gezinirsiniz önce, sonraki aşama burçlardan dökülen kızgın yağlar misali başınızdan aşağıya kaynar sular dökülmesidir. bu işkenceler sonucunda sizin hayatta kalmıyacağınızı anlayan bitler terki diyar ederler.
  2. annem sinek ilacı boca etmişti kafama, bildiğin sprey, bir de ince bit taraklarıyla taramıştı üstüne, sırılsıklam olmuştu kafam sinek ilacından. kendisi o aralar bunalımda mıydı bilmiyorum ya da cinnet mi geçiriyordu da benden mi başlamak istemişti. bu tarz sorular peydah olur kafama aklıma geldikçe bu olay.

(not:başına bu olay gelen başka yazarlar varsa mesaj atsın bana yahu)
  3. bir nevi işkence yöntemidir. çocuğun kafaya bir güzel shelltox sıkılır, sonra kafası bir çemberle sarılır, çocuk kokudan zehirlenmesin diye dışarı çıkarılır. üstüne bir tas yoğurt yedirilir. çocuğun acıdan çığlık çığlığa bağırıp ağlamasına hiç aldırış edilmez. anne kararlıdır, bitlerin kökünü kazıyacaktır. bitlerden arındırdığı kafanın ertesi gün okula gidince yine arkadaşlarından bit kapacağını düşünmeden, bildiği tüm işkence yöntemlerini uygular çocuğa. pardon bitlere.
    (bkz: 80 lerde çocuk olmak)
  4. bütün bitlenenler ve bitlerle nasıl uğraşacağını bilmeyenler bir kulak kabartın bakalım buraya.

deliler gibi kaşınan kafa önce anneye gösterilir. ondan sonra anneden bir temiz dayak yiyilir. [sanki bitlenmeyi ben çok istedim aq] sonra anneyle beraber eczaneye gidilir. aman diyim anne gazyağı falan süreceğim derse sürdürtmeyin, sürmeyin de. çok zararlı. tamam belki okuldaki çocuklardan bitin uzunca bir süre size geçmesini engelliyor ama olsun siz yine de yapmayın. neyse eczaneden bir antibit ilacı alınır. eve gelinir. oturulur camın önüne. beyaz bir örtü annenin dizlerinde. bit şampuanının içinden çıkan ince tarakla saç tiftilmeye başlar. sakın ha o sırada "anne boynum ağrıdı" demeyin. yersiniz kafanıza tarağı.

uzunca bir bit temizleme operasyonundan sonra banyoda bit şampuanıyla yıkanılır. onu takip eden günlerde de gerektiğinde her gün bit şampuanı kullanılır. mutlu mesut bitsiz yaşanır.
  5. ahahaa kimi kandırıyorsunuz? bit ilacıymış bilmem neymiş. bütün anneler gayet iyi bilirler ki hiç bir bit ilacı bu merede çare olmamaktadır. ve yine bilirler ki tek çaresi kafayı gazla yıkamaktır. bildiğin gaz yağı işte hani şu benzinliklerde satılan. kafa günlerce kokar, aylarca o zavallı saçlar kendine gelemez. ama bitlerin de kökü kazınır. vah gidi.....
  6. ilk önce bir şapka takıyorsunuz bir atkıyı da yüzünüze sarıp dışarı çıkıyorsunuz bir eczaneye giriyorsunuz;
    -buyrun
    -bir aynrti birt
    -efendim
    -aynti birt diyorum anlasana be adam!
    -anlamıyorum efendim gevelemeden söyleyin.
    -antibit ulan antibit bitlendik işte bunu mu duymak istiyosun?
    -tamam beyefendi niye bağırıyorsunuz?
    -ver hadi ver..
  7. saç boyası kutularından çıkan beyaz bir sıvı (evet bilmiyorum adını).
    kesin çözüm olmasının yanında; saç rengini yaklaşık iki ton kadar açan bir yan etkisi de bulunmaktadır..
  8. evde maymun beslemek. çeşitli belgesellerde yıllardır görüyoruz maymunların bitleri, pireleri nasıl temizlediğini. otur önüne maymunun. 2 dakikada hallediyorlar her şeyi. organk çözüm, doğaya da zararı yok, miss.
  1. 1