1. suçluluk duygusu, kendinden nefret etme, depresyon bunalım

hede

hödö

gerçi bunalr hissedilenler sınıfna daha çok giriyor ama pek farketmez sanırım, öyle zamanlarda duyguları hissetmek zaten en rezil haliyle yaşamak demek oluyo. çok fena çok.
  2. bitiren için rahatlama ardında kalan kişi için hesaplaşma sürecidir biten ilişkinin ardından yaşananlar. bitiren kişi beyninde ve yüreğinde noktayı koyduğu için rahatlamıştır. kararı netse ardına dönüp bakmadan gider yeni ilişkilere yelken açar yanlışıyla doğrusuyla yeni bir hayat kurar kendine. ardında bıraktığı kişi için bu beklenmedik bir kararsa önce şok ve depresyon dönemi yaşanır. bazıları alkolde arar teselliyi bazıları başka kollarda tazeler kendince özgüvenini. ne zamanki yalnız kalır işte ozaman başlar iç hesaplaşma;
    -neden?
    -neden şimdi?
    -ne eksikti?
    -neyi yanlış yaptım?
    -başka birimi var ?
    -benim neyim eksik?
    -arasam mı?
    -beni düşünüyor mu?

ne zamanki o da beyninde ve kalbinde noktayı koyar işte ozaman biter bu ilişki.
  3. "boşluğa düşmek" = biten ilişkinin bitmesini istemediği halde bitmesi halindeki durum.
    "oh be" = sevmediği halde biriyle birlikte olduktan sonra bir bahneyle ilişkiyi bitirme hali.
  4. tarif edilmeyen bir şekilde insanın içinin acıması,ilişki süresince yazılan mesajların tekra tekrar okunması,beraber çekilen fotoğraflara bakılması,keşke o günlere tekrar dönebilsek,keşke yeniden birlikte olabilsek vb.gibi "keşke" lerle başlayan cümlelerin artması,beraberken ayrı geçen günlere kızmak,beraberken gidilen mekanlarda oturup anıları tazelemek,birlikte dinlenen bir şarkıyı duyunca hıçkırarak ağlamak,acaba nerede ne yapıyor diye yakın arkadaşlarından haber almaya çalışmak,çalan her telefona sanki o arıyormuş gibi heyecanlanarak bakmak...bu ve bunun gibi birçok şey biten bi ilişkinin ardından yaşanan şeylerdir...aradan çok uzun zaman geçtikten sonra insan yeni bir ilişkinin peşinden koşmaya başlar...ilk başlarda kabullenemezsin yeni ilişkini...yeni sevgilinin her hareketinde o'nu ararsın...eğer farklı bişey yapıyorsa o olsaydı böyle yapardı diye düşünür tebessüm edersin...eğer biraz şansın varsa yani yeni sevgilin anlayışlı bir insansa,seni gerçekten seviyorsa ve sen o'nun yanında kendini iyi hissedip tekrar mutlu oluyorsan alışırsın...alışmak zorundasın çünkü...umarım hayat herkesin karşısına doğru insanı çıkarır...