1. uzun zamandır göremediğin ve eskiden çok özel olduğunu düşündüğün birini rüyanda görmektir. böyle durumlarda uyandığında içinde bir huzur, mutluluk ve özlem olur. sanki ufak bir buluşma yaşanmış ve tadı damağında kalmıştır...
  2. pek hoş bir olay değildir zannımca. zira bu kişilerin annelerinin öldüğü ve kendilerinin de acıdan yerlerde kıvrandığı görülürse, rüyayı gören birey psikopata bağlayabilir. sabahın köründe aylardır görmediği insanları cört diye arayabilir. bazen rüyada görülen eski sevgilidir. bunun vahimliği de durumun karmaşıklığına göre değişir.
  3. eğer o "biri" uzun zamandır görüşülemeyen,hasretle beklenen sevgili ise;buruk bir gülümsemeyle sabaha uyanmak;rüya olduğunun farkına vardıktan sonra tekrar yatıp uyumak ve aynı rüyaya dönmek istemek demektir.
  4. ya "hayrola"dır ya da "kıçı açıkta kalmak"tır. 2.si genelde alakasız rüyalar için kullanılır.

misal:ilkokul hocasını ejderha kovalarken gördüyse..

-abi ben böyle böyle bi rüya gördüm sence ne demek bu?
    -olm o ne öyle senin kıçın açıkta kalmış.
  5. gördüğünüz kişi eğer ölmüşse oldukça garpi bir umutsuzluk hissiyle güne başlamak oldukça kötü bir durum.
  6. bu aralar sık sık başıma gelendir. 2 gecede 1 sevdiceğimi görüyorum rüyamda. gezelim görelim ekibi gibiyiz ama maşallah her rüyadamda hayatımda görmediğim farklı yerlerde oluyoruz.
  7. eski sevgiliyse onu aramak için genelde bahane edilir bu olay;

-aloooğğ
    -alo???
    -ıı şey naber?
    -iyi
    -eh ben de iyiyim
    -eee
    -ya şey ben seni rüyamda gördüm de öle iyimisin diye bi ariyim dedim. bizim oaralarda bu adettir. birini rüyada görürsen arasın iyimisin diye.
    -hı.
    -iyimisin?
    -.......
    -alooğğ? aloğğğ begüm ordamısın yav?