1. insanın başına çok kötü bir şeyin geldiğinin alameti olmakla birlikte, sarılan kişinin karşısındakine duyduğu büyük güvenin de göstergesidir. bazı dönemlerde insanlar, duygusal - duygusal değil fark etmez, güvenebilecekleri birini yanlarında isterler. özellikle kötü dönemler geçirirken, insan yanında yaslanacağı bir dost, omzuna kapanıp ağlayabileceği güvenilir bir insan arar. hiç konuşmasa, sadece omzunda ağlasa bile o insanın varlığı güven verir, insana yalnız olmadığını hissettirir.
 2. içine attığın, haykıramadığın duyguların sonucu olan gözyaşlarını, birinin güvenine sığınarak dışarı atmaktır.
  çok rahatlatır insanı. karşısındaki onun için o kadar önemlidir ki o anda, bırakmaması için sıkı sıkı bağlanır, göz yaşlarına hakim olmak istemezcesine..
 3. hüngürderken akan sümüklerin ve salyaların diğerinin omzuna, koluna aktığını bilememektir.

  hüngürderken sarsılırken, diğerini de iç çekişlerinle sarsmaktır.

  ağlayıp rahatladıktan sonra, "ilk kim bırakacak" sıkıntısına düşmektir.
 4. birine sarılıp ağlayınca insan sarıldığından güç alır ve kendini daha iyi hisseder ve yalnız olmadığını düşünmeye başlar..
 5. kişinin içinde barındırıp biriktirdiği üzüntü verici duyguları, göz yaşları ve salya sümük olarak karşıdaki kişinin omuzu ve bilimum yerlerine akıtmak eylemi. bir nevi istem dışı duygu boşalımı.
 6. kesinlikle rahatlatıcı bir eylem..düşünerek hareket etmiyorsun bir süre sonra.. gerisi geliyor zaten.. gözyaşlarınla birlikte sıkıntılarından kurtuluyorsun.. güvendiğin kişiye sımsıkı sarılıp onun da seni sevdiğini hissediyorsun..
  (bkz: @301576)
 7. ne kadar üzgün olsan da, o sarılıp ağladığın insanın varlığıyla en azından onun olduğunu bilmek ve bunun rahatlığıyla karanlığı biraz delmek..
 8. duygusallığın moral bozukluğuyla insanı karman çorman ettiği son noktada tam bir teslim oluştur.