1. böyle insanın boğazını düğüm düğüm eden reklam sloganıdır. yaşar holdinge bağlı olmasından dolayı pınar ürünlerini kullanmam ama ne yalan söyleyeyim valla sertab erener'in sesinden nil karaibrahimgil'in yazdığı bu reklam şarkısını dinleyince gözlerim dolu dolu oldu kalktım annemi aradım.
    hayır üniversite diye kalktık geldik memleketten ana yok baba yok başımızda. ne biçim reklam arkadaş bu. annesiyle kızının fotoları falan.zaten kız çocuğuyuz. hüzün bastı içimi. böyle reklamlar olmamalı. olan var olmayan var.
  2. babalar kızmasın ama öyledir. ben ne babalar gördüm, üç anneyi cepten çıkarır ama...yine de doğanın kanunu "anne şart, baba lüks" der çoğu zaman.
    hele sırtı pek başı dik bir anne, hayat boyu zırh gibi sarar insanı.
    derim ki : bir tek annem güçlü olsun, başka güç gerekmez bana.
  3. sesini duyunca odamdan koşturduğum, dinledikten sonra uzakta olan annemi aradığım duygu yüklü reklam şarkısı
  4. izledikten sonra babamın üzüldüğü pınat süt reklamının hoş şarkısıdır.

ben - baba nasıl güzel reklam dimi?
    babam - ....sanki biz hiç süt vermedik size!

alınıyor adam.
  5. annesi olmayan çocukları düşünmeden yapılan reklam.

eşek kadar oldum benim bile canımı acıtıyor her izlediğimde.. küçükcük annesi olmayan çocukları nasıl etkileyeceği düşünülmeden yapılan reklam. ki yaklaşan anneler günü yüzünden yeterince üzülüyorlarken.. arkadaşlarının annelerine aldıkları/alacakları hediyelere sadece imrenerek bakıp hayatta olmayan annelerine hediye alamamanın üzüntüsünü yaşıyorlarken... annesiz bir anneler günü geçirmenin ezikliğini yaşıyorlarken..
  6. annemin iki günlük yokluğunda haklı çıkardı kendini. ev ıssız kaldı... yemek bile yenmedi. belki babaya yapılmış en büyük haksızlık bu. "babamı da severim ama annem..." diye başlayan cümleler bazen nasıl da doğruluyor kendini. baba nasıl bi güven unsuruyla insan hayatında, anne de bütün yelkenlerin suya indiği nokta. ne yaparsan yap arkanda olacağını bildiğinden, hoyratca kullandığın tüm değerli zamanlar, yokluğuyla buluştuğunda pişmanlığa dönüşüyor. en büyük keşkelerin müsebbibi olacak annem, farkındayım. biliyorum bi gün ne kadar istemesem de ve hatta istemese de sonsuza dek ayrılacak yanımdan. pişmanlıklarımı, "keşke"lerimi arttıracak. hayatımda tadacağım en büyük yalnızlığı yaşatacak bana. umarım çok geç olur, en geç olur... umarım en fazla geç kalan benim annem olur.