merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

bir kadın için erkeğin anlamı

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #gündem
  1. erkek:
    doğduğun zaman bir çığlık atar herkes.
    bunun sebebi ben bu yolda tek ne edeceğimdir
    sonra görürsün de ararsın bir yoldaş.
    işte o yoldaş senin eksiklerin tamamlayacak
    sen onun yolunun yorgunluğunu unutturacaksın
    bir tebessümde acıların dinecek
    sözler öyle feyz dolu dolu olacak ki
    işte bunları verecek bir kanadın altı
    kol kanat gerecek bir koruyucu
    o zorlu yolun yoldaşıdır.
  2. aslında acıyorum ben buralara para, araba, yakışıklılık vs.. yazan erkeklere. diyorum ki kendi kendime ' bu adamlar bi kadın tarafından deliler gibi şımartılmamış, sevilmemiş, öpülmemiş.' çünkü biliyorum ki bunu yaşasalar gelip buralarda bas bas bagırmazlar aslında acılarını.

umarım bir gün bir kadın tarafından gerçekten sevilir ve önemsenirsiniz.

bir kadın için bir erkegin anlamı; adamın karakterine baglıdır. iyi adamsa, degecek adamsa, kadınını seven, ona deger veren adamsa anlamına kelimeler bile bulunamaz. tam tersi bi adamsa puşt der geçerim. benim için anlamı budur.
  3. kadınına göre değişebilen anlamlardır.
    -koruma
    -güç
    -para
    -baba
    -geçindiren
    -kırıcı
    -bazen 'hayvan'
    -aşk
    -zaman kaybı
    -herşey
    -çok şey
    -hiç bir şey
    -gerekli
    -üremede kullanma dışında gereksiz
  4. güç ve güvendir.

günümüzde güç=para olduğundan bu ev, araba, para vs. diyen arkadaşlar yalan söylemiyorlar yani. adamlar haklı.

güven de şöyle ki; kadın, yanındayken kendisini güvende hissedecek bir erkek ister. eh o da bir nevi güç oluyor.
  5. bir kadın için bir erkeğin anlamını bilemem asla.
    ancak bir erkeğin nasıl olması gerektiğini bilirim kadını gözünde.

geçenlerde sözlükte okuduğum bir yazıdan hatrımda kaldığı ile esinleneceğim;
    karım ol idi sanırım yazı. bir karı ile bir kocayı kastederek anlatmıştı hikayesini yazar.
    erkek; güçlü bir dağı imgelerken, kadın; o dağın karını, kocasının üzerini örtenini tanımlıyordu.
    kelimelere takılmazsak hikayede kadının gözünden erkeğin gücünü çıkarmak hiç zor değildir.

erkeğin anlamını bilmem ama bilirim ki erkek bir kadın için; güçlü olmalı, sığınağı, dayanağı olmalı. hayır burada kadının acizliğinden bahsetmiyorum her insanın sığınma gereksinimden bahsediyorum.
    huzuru verebilmeli kadınına. hani sarıldığında ya da göğsüne yattığında o kalp atışları bile kadını hayata karşı güçlü kılabilmeli.

her ne kadar günümüz toplumunda maddi çıkarlar gün yüzüne çıksa da -belki de kabullenemediğimdendir- kadının amacının erkeğin parasını yemek olduğunu düşünmüyorum. ha yok mu? evet var. hatta enayi yerine kullananlar da vardır ama gerçek duygulara sahip bir kadının para gibi küçük detaylarda boğulacağına ihtimal vermiyorum. işte bu sebeple kadın bir harcama yaptığında "acaba harcamalarıma laf eder mi?" düşüncesine girmeyecek güveni sağlamalı erkek. ne için çalışıyoruz? o parayı diğer tarafa götürmeyeceğiz değil mi? e sen kazandığın parayı harcarken mutlu olamıyorsan 1 ay boyunca hamallık yapmışsın demektir.

örnekler çoğaldıkça yazı uzuyor bu sebeple kısa keseyim ve hatta özet geçeyim;
    erkek; yanındayken ya da uzaktayken huzur ve güven veren, her zaman olmasa da çoğunlukta mutluluk verebilen olmadılır kadınına.
  6. hiçtir. niye mi? erkeğin anlamı olabilmesi için olumlu ayrıcalıkları, erdemli davranışları olması gerekir. yoksa erkek bir canlı çeşidinden öteye gidemez. hatta ben eksi sonsuzlara inenleri bile gördüm... artı sonsuza gidenine doğada henüz rastlanamadı ve hiç umut yok. yani önce kendisini anlamdırması, sonra da o anlamı yansıtabilmesi önemli bir erkeğin.
  7. hani şimdi kış geliyo ya,kitabını battaniyenin altında okursun ya işte tam o anda yanında sevdiğin erkek olsa battaniye ısıtmasa da farketmez.o sarılsın yeter.
  1. 1