merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

bir insana söylenebilecek en ağır söz

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. pişkin.

arkadaş, hayatımda ben daha böyle lanet, ağır bir söz duymadım.
    bi' sesli söyleyin kendinize. anlamını bırak, kelime bile iğrenç.

bu kelimeyi sana söyleyen insan mutlaka karşı gelemeyeceğin, cevap veremeyeceğin biridir. zira arkadaş arkadaşa pişkin demez bir kere. orospu çocuğu der, amına koduum der. güler geçer ya da sen de ona aynı sevecen kelimelerden sarfedersin. buna cevap da veremiyorsun. cevap versen daha da boka batacağını bildiğin için susar, kızarır bozarırsın ama ne fayda.

pişkin kelimesini tdk kaldırsın, yavşak, ibne falan gelsin onun yerine.razıyım.
  2. daha bugün kendisine neden bu kadar kötü davrandığımı soran eski sevgiliye sarfedilen:

"beni kendinden nefret ettirmek için elinden geleni yaptın, şimdi ne cesaret bana böyle bir soru sorabiliyosun?"

lafıdır. çok pis koymuştur. kendisi işten erken çıkıp gitmiştir. nereye gittiği bilinmemektedir.
  3. adam olana tüm sözler ağır gelir, altında kalmamak için hatalarını düzeltir. fakat adam olmayan zaten pişkindir, ne söz söylenirse söylensin, bir kulağından girer, diğerinden çıkar. yani onun için de hiçbir söz ağır değildir.
  4. bu pijama üstü mü?

kuzenlerde kalmaya gittiğimde canım kuzenimden* duyduğum laf. ki "pijama üstü mü?" dediği mavi kazağımı bi düğünde giymişliğim vardı yani. çok dokundu bu bana. okuyorsa selam ederim burdan. gıcık.

*: canım diyorum bakın, nasıl seviyorum, bağrıma basıyorum. o ne diyor bana...
  1. 1