1. köleleşmekten geçer. bu "kaçan kovalanır" mantığı ileriki aşamalarda yapılacak bir hamledir.

    eskiden muhakkak farklıydı ama günümüzde yoğun talep nedeniyle erkekler artık karaborsa gibi. ve herkesin dediği şu : bir erkeği kendine bağlamak ve elinde tutmak istiyorsan; önce kedi gibi yavşalamalısın. ne derse evet demelisin, senin onun elinde bir oyuncak olduğu hissettirmelisin. uysal ve tatlı olmalısın. yılışmalısın, kevaşeleşmelisin. sonra senin onun olduğuna kesinlikle inandırdığın noktada kaçmaya başlamalısın. onu afallatmalısın. ne olduğunu anlayamamalı, kafası sadece sana takılı olmalı. peşinde bir köpek gibi süründüğünü göreceksin. ama önce sen köpekleşmelisin.
  2. o kalbi gerçekten sevebilecek bir kadın çıkarsa sevmesi yeterli olacaktır. bırakıp gitmeden ve sevmekten vazgeçmeden.
  3. dürüst ol,sadık ol,gerçek ol,konuştuğun kadar dinle,dinlediğin kadar konuş,ama asla konuşmak için dinleme.istemek için verme,verdiğin için isteme.zaman ayır,paylas. özür dilemeyi bil.gerektiğinde ilk adımı sen at.sev,hayran ol.ve hepsinden önemlisi bunları istediğin için yap kasmadan,abartmadan,gözünün içine sokmadan.
    (bkz: ben yaptım oldu)
  4. yüz vermemektir ve ne yazık ki aldatmaktır. çevremde gördüğüm kadarıyla aldatan, terkeden, üzen kızlar hep unutulmaz olur - dünya çirkini bile olsa- , iyi niyetli davranan kızlar da "haa ayşe mi, çok iyi bi kız ya!" dan ileri gidemez -dünya güzeli de olsa-.