1. cüneyt ergün'ün kulağa oldukça hoş gelen şarkısıdır. ahanda sözleri;

hiçbir vücut ısısı değiştirmiyorsa mevsim normallerini
    sevmek de yok artık hiç kimseyi

sen yaz saati uygulaması
    ben kış saati
    ortak bir takvimimiz bile olmadı
    seni 1 saat ileri almışlar
    beni 1 saat geri
    bu zamanlar yoksa bize düşman mı?

'aşkım, aşkın başından aşkın'

bilemem
    aklın kimde kalır
    bilemem
    hatrın kimde kalır
    bilemem
    kimler sensiz kalır
    bilemem

hangi yol düz gider
    hangi yol
    güze gider
    bilemem
    aşklar niçin biter?

klibi jeux d'enfants filminden görüntülerle oluşturulmuştur.

http://www.youtube.com/...
  2. aklının, hatrının kimde kaldığını bir türlü anlayamadığımız, buna rağmen sevdiğimiz kadınlar, erkekler.. aşkı, başından aşanlar..
    36 - 37 dereceyi, sanki sadece o'na hasmış gibi, başka kimseye yakıştıramayanlar.. hiçbir vücut ısısıyla ısınamayan, iflah olmayanlar..
    "sevmek yok artık hiç kimseyi!" diye diye ağlayanlar, sövenler..

bu bizim kabilenin şarkısı. bize yazmış birisi.
    hiçbir vücut ısısı değiştirmesin mevsim normallerini!
  3. götüm gibi şarkıdır. kendi içindeki kavram çatışmasını bitirememiş; kavramları yozlaştırarak popülist bir hal almış berbat bir şarkıdır. bi' kere bilinmeyen saati nedir? böyle bir kavram yok; böyle bir kavrama gerek yok. çünkü ifade yetersiz; tamlamadan anlaşılan şey başka, anlatılmak istenen başka. ifade, "bilinmeyen'e ait olan bir saat" ile "kış ya da yaz saatinden başka bir saat" kavramları arasında sıkışıp kalmıştır... ne demek istiyorsun; kafan mı güzel; kamışa su mu yürüdü? n'oldu?

"sen yaz saati uygulaması
    ben kış saati
    ortak bir takvimimiz bile olmadı" kısmında, saati takvime nasıl bağladın? helal olsun; ne içtiysen ben de istiyorum. "ortak bir takvim"i yaz, kış saatiyle nasıl bağdaştırdın? randevulaşamıyor, sevişemiyor musunuz; manüele mahkum mu oldunuz; sorununuz nedir?

"aşkım, aşkın başından aşkın" kısmı, kavram tutarlılığı en başarılı yer olmakla birlikte şarkıyla ilgisi çözülememiştir.

eyvallah, hürmetler.
    buyrun, eksileyin.
  4. her mısrasında sancıtan şarkıdır. sadece şarkıyı dinlesem sonunu beklemezdim belki ama jeux d'enfants ile karıştırılmış klibi sayesinde şarkıyı dinledim. klip acı verdi, şarkı acıyı katladı.
    sevmek yok artık, hiç kimseyi..
  5. bu şarkıyı seven benle konuşmasın. ( yıldızlı komiklik işareti olacak burada, şunun da nasıl yapılacağını biliyordum ama unuttum ya )
  6. tüm gün dinlediğim ve beni kederlere gark eden şarkıdır.. yer yer sözleri saçma olsada genelinde çok ciddi bir hüzün barındırıyor.. hele ki "jeux d'enfants" filminin görüntüleri ile insanı iyice vuruyor..