1. başbakan erdoğan'ın oğlu bilal erdoğan'ın bedelli askerlik yapmak üzere burdur er eğitim alayı'na 3 temmuz 2009 tarihine kadar teslim olması.

  askerlik yapmayı o kadar çok istiyor ki üstüne para ödeyecek.
  parayı da babası ödemeyecek, bizzat kendi kazandığı helal para! malum, gemicikcilik sektörünün parlak tüccarları arasında ilk sıradadır kendisi.

  trt sanatçısı sevim tanürek'in kemikleri sızlıyor. hala sızlıyor. milyonların kemikleri sızlıyor. milyonların kalbi kan ağlıyor.
 2. yapmasın daha iyidir. milletimizin böyle genç yeteneklere ihtiyacı vardır. hatta bu konuda bir kanun çıkartılmalıdır. bu ülke için seve seve (!) canını dişine takarak çalışan insanlar çocuklarıyla ilgilenememkte bu nedenle iş güç arasında babasının nerde olduğu bilinmeyen vatan evlatları askerlikten muaf tutulmalıdır. yeter ki hükümetimiz çalışsın. yeter ki vatan sağolsundur.

  (bkz: ergenekon destanı)
  (bkz: dede korkut)
  (bkz: sır kapısı)
  (bkz: 5. boyut)
  (bkz: keser döner sap döner et döner tavuk döner)
 3. bedelli askerlik yapması değildir. bedelli askerlik en son 17 ağustos sonrası yürürlüğe girmiş bir uygulama idi.

  bedelli askerlik ile dövizli askerlik karıştırılıyor. dövizli askerlik yurtdışında 1095 iş günü çalışan türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına tanınan bir haktır. dün de bahsetmiştim bu uygulamadan sadece siyasetçilerin eş dost akrabaları değil, 50 sene önce gurbet ellere çöpçü olarak gitmiş ahmet efendi'nin schneider electric'de çalışan oğlu da faydalanabiliyor. yasaların tek istediği kıstas var en az 3 sene türkiye dışında bir toprakta çalışmak. zaten bilal erdoğan yıllardır dünya bankası'nda çalışıyordu, şu durumda yaptığı işlemde bir illegallik yok gibi. bunun eleştirilmesini anlamıyorum.

  ha şuna varım tabii. kanun koyucu bu ülkede halktır, halkın temsilcileridir. milletvekilleri bu dövizli askerlik yasası'nı değiştirsinler eğer adaletsizlik varsa. ha bunu yaparlar mı hiç sanmıyorum.
 4. sonunda başbakanın dövizli oğlu askerde.tatil süresi 21 gün.her türk asker doğar, ne de olsa.

  sol yanımda duvarda asılı bir fotoğraf var,son yılların gözdesi çılgın türkler in .yaşları belki yirmi belki daha az.savaş yılları kıyamet gibi, yokluk ve sefillik,ülkemin geçmişte kalan eskisi.foğrafta ki askerler birilerinin dedesi değil sadece ,hepimizin geçmişte kaybettiği varlığı.askerliği yan gelip yatma yeri olarak görmemiş bu insanlar onurlarıyla yaşamış ve onurlarıyla ölmüşler.
  bugün türk ordusunda askerlik yapan her türk insanı kişisel sorumluluğunu yerine getirmektedir.vatan borcu namus borcu derler,beylik bir laftır kimine göre kimine göreyse; onurunun diyetidir,onbeş ayda ya da yirmir gün de ödediği.
  bilal erdoğan ın bedelli askerlik yapmasıkişisel tercihidir.parası vardır yirmibir gün yapar,parası olmayan onun avukatlığını kaç gün yapar bilinmez.
  tek bir gerçek vardır ortada;
  zenginimiz bedel verir,
  askerimiz fakirdendir.
 5. bedelli askerlik değil dövizli askerlik yapmasıdır. türkiye cumhuriyeti vatandaşı olup 3 yıl yurtdışında çalışmış olan herkes bu hakka sahiptir. yaptığında herhangi bir illegallik veya adam kayırmaca, torpil, yolsuzluk yoktur.
  edit: ne ulan yalan mı söylüyoruz? herifleri eleştiriceksen başka şeyden eleştirsene olm.