1. türkiye'de geçiyor ise, iyi veya kötü, eninde sonunda yüzleşmemiz gereken slogan...
    vakti zamanında itü içerisinde de atılmış olması özellikle dikkate değerdir.
    (bkz: 8 mayıs 2006)
  2. samimiyetsizlik içeren slogan. neden ? şimdi öncelikle öcalan'ın duruşmalarında kullanıldım dediğini hepimiz biliriz sanırım. terör örgütü, gerilla falan filan söylemlerinin üzerinde değerlendiriyorum olayı önce bir onu açıklayayım da.

bu adamın bir davası var, milislerinin ve sempatizanlarının da bir davası var. bu bağlamda slogan haklı salt olarak. fakat adam ben kullanıldım dedikten sonra sloganın hükmü falan kalmaz; çünkü senin savunduğun şeyden farklı bir yapıya bürünmüştür olay. o bağlamda desteksiz bir slogandır.
  3. ünlü olmak isteniyorsa yaban tv çekimlerinde başrol almak isteyenlerin tekrarlamasında yarar olan ifade.
    umarım ki belgesel sonunda bunu söyleyen yaratık güzel bir ölümle ekranlara veda eder.

tanım : vatan hainliğinin bir çeşit dışavurumudur.
  4. her biji apo da deniyor. aynı anlamda.. "çok yaşa apo" anlamına geliyor. nerden biliyorum: mayıs şenliklerinde ve nevrozda edebiyat'ın önü bu yazılarla dolar taşardı. afişler ve pankartlarla da tabi.. hele yağan yağmura rağmen çimlerin üzerinde ölümüne halay çekişleri gözümün önünden hiç gitmez..