merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 4

benim dünyam

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. sıfır üretkenlik ile nasıl çok para kırılacağını yine bizlere gösterecek olan filmdir, mimiklere kadar kopyadır ve de beren saat'in taklit dizi/film ve roman uyarlamalarının aranılan ismi olduğuna dair olan inancımı da pekiştirir.
  2. uyarlama film yapıp, uyarlama olduğunu bile söylemeden kendine pay çıkarmaya çalışan türk sinemasının bir ürünü.

bu olayı bilenler umurlarında değil zaten, bilmeyenler hayran kalsa yeter.

asılı 1962 yapımı olan "the miracle worker" adlı helen keller'ın gerçek yaşam öyküsünden esinlenilmiş filmdir.
    daha sonra ise 2005'te "black" filmi ile aynı konu bir daha işlenmiştir.
    şimdi ise bizim zeki türklerimiz kendileri yapmış gibi piyasaya sürmektedir.

ayıp ayıp. bunlara her şey müstahak aslında korsan film falan herbir şey.
  3. şimdi gidip bu filmi internetten indirsek veya korsanını alsak 'emek hırsızı' biz olacağız. oh ne güzel dünya.
  4. hint yapımı black filminin bizdeki uyarlaması. birebir uyarlandığı için çok tepki topladı. fragmanlarında gördüm bende evet gerçekten de tıpa tıp olmuş. ama ben "off yeaaa gitmem bu filme ne gitcem " kafasında değilim. black'i izlemiş ve bayılmış biri olarak vaktim olursa gidip izlemeyi eleştirilerimi de o şekilde yapmayı düşünüyorum.
  5. şimdi galasından geldiğim film, hint versiyonu daha iyi tabikide ama buda duygulandırdı. beren saat role tam olmuş. merak ettiğim bir kaç sahnesi vardı onlarıda kurtarmışlar. bravo erol avcı.
  1. 4