• görseller

• beni taşıyabilecek bir erkek istiyorum
  1. sarfedilen sözden kasıt; yaşam biçimini,tercihlerini,sosyal çevresini,hayata karşı duruşunu,yaklaşımlarını,iyi/kötü tüm tecrübelerini ve yaşama bakış açısının sorgulamayacak,kararlarına en az kendisi kadar sahip çıkacak,sahip olduğu kültürü yadırgamayacak bir özel arkadaş beklentisinin yansımasıdır.
  2. anne kişisi ile izdivaç izlenilmektedir. ben toplumsal tespit, makara yapmaktayım valide hanım ise çeyizlik birşeyler örüyor. 40 yaşlarındda olduğunu düşündüğüm bir hanım programa katıldı. soruya istinaden aradığı kişinin özelliklerini saymakta kendisi.
    - ben avrupa gördüm mümkünse o kişide avrupada bulunmuş olsun.
    - yabancı dil bilsin, mümkünse birkaç tane.
    - yakışıklı olsun.
    v.s v.s
    - beni taşıyabilsin.
    tam bu nitelikleri sayılmakta iken beni yerlere yatıran yorum valide hanımdan gelir ;
    - " oldu be , bir karışta siki olsun"
    namazında niyazında, nadiren küfür eden valide kişisi bile kendini bozmuştur.
  3. + beni taşıyabilecek bir erkek istiyorum.
    - ne açıdan?
    + işte, beni herşeyimle kabul edecek ve benimle olmayı kaldırabilecek bir erkek istiyorum.
    - anladım canım, sen çok şey istiyorsun!
    + olabilir; ama beni taşıyabilecek bir erkek yok zaten.
    - olur belki bir gün üzülme.
    + peki canım sağol.

edit: yaşanmıştır.

edit2: o değil de, ben de eski sevgilimi istiyorum.
  4. think like a lady, act like a man adlı kitabın yazarı(erkek) oprah'a konuk olmuş, tesadüfen izlemiştim.
    kadınlar bir erkekte olması gereken özellikleri sıralıyorlardı hem de sırayla.
    sonunda yazar dayanamadı ve şunu söyledi:
    "hanımlar, siz sevişebilen bir isa istiyorsunuz."

olay budur.
  5. seni belediye taşısın şeklinde cevap verilebilecek über klişe laf öbeği. sen istiyorsun da bakalım ben seni taşımak istiyor muyum? hem niye birbirimizi taşımak zorundayız ki çantamıyız biz? insan gibi takılsak ne var yani? . ama yooook illa ortada bir takım karmaşalar, güvensizlikler, bunalımlar, bir özel olma çabası bir kendini kaybetmeler bütünü olacak değil mi? az bekle zabıta gelir birazdan.