• videolar+3

• görseller

• beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın
    • beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın
  1. ümit yaşar oğuzcan'ın mükemmel şiiri. ayrıca büyük usta münir nurettin selçuk bu şiire hayat vermiştir. insan içmeden sarhoş olabilir ve akabinde gecenin köründe alkol almak için beşiktaş'ta dört dolaşabilir.
  2. karşısındaki kişiye/nesneye var olan bütün anlamları yükleyip, elden kaybedildiği zaman oluşan feryad-ü figanı en güzel şekilde, en basit dille, en yoğun biçimde anlatan şarkı.
  3. girişiyle beni benden alan,içinizdeki yarayı ezmeden,üzerien tuz basmadan birebir ifade eden,bulunduğunuz yerden alıp uzaklara ışınlayan,harkulade bir eser.(bkz: timur selçuk)
  4. sevgilinin arkasından dinlenemenin yürek isteyeceği nadide şarkıdır.kuyularda bir başınıza merdivensiz bırakılışın hikayesidir.çaresizce ağlatan hatta haykırtan şarkıdır "imdat!"
  5. sözler bitiyor sadece müzik giriyor ya kalbine bıçak saplanıyor gibi sanki.''beni sensiz bıraktın'' diyor hadi o atlatılır da ''beni bensiz bıraktın'' nasıl olur ki böyle...çaresizliğin,hayal kırıklığının,güven kırılmasının,serzenişin izdüşümü.müzikle sözlerin muhteşem uyum içinde olduğu delip geçen mükemmel eser.
  6. "denizler ortasında yelkensiz bıraktın" derken kurtulmak için hiçbir çaba sarfetmeyen birinin nameleri duyulur. kurtulmak için yelkeni yoksa küreği var. aşk bu kadar kendinden geçmişlik olmamalı, insanı kendinden alarak. her zaman bir yol vardır ayaklarının yere basmasına.