merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • videolar

1. 6

ben

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. gitmiştir, kaybolmuştur artık. hatırlarım, azimli, sevgi dolu, dostane bir kişiydi; güneşten önceki serinliği ve denize uzun uzun bakmayı severdi. "okulun, kariyerin, çalışmanın; hayatın, aşk olmadan bir anlamı yok" cümlesini kurmadan önce bu fikri aklında onayladığında, kendi yokoluşuna giden uzun ve sancılı yola girmişti. bu dünyada hayatta kalamayacak kırılgan fikirlerle çizmeye çalıştı yolunu ama olmadı, yavaş yavaş soldu bu dünyadan, öldürüldü. şu anda yerine ben bakıyorum, ve eskiye bakıp bir keşke bile diyemiyorum; kelimeler toprağa dökülüyor, daha ağzımdan çıkmadan...
  2. 'bazen düşünüyorum da, dünyanın en saçma köşesini yazdığımı düşünüyorum.'

sanırım yine en iyi alpay erdem tarafından açıklanmış, alpay erdem köşesidir.

benim eklemek istediğim şey ise bu köşenin ne kadar saçma olursa o kadar güzel olduğudur. bi süreden sonra, özellikle alpay erdem'in kendine has tekrarlardan oluşan ama kendini tekrar etmeyen tarzına alıştıktan sonra, daha çok anlamsızlaşsın, daha çok gereksiz detay versin istiyosun. ben istiyorum.

ne kadar garipleşirse o kadar güzelleşen köşedir kısaca, bence.
  3. insanın kendisini anlatırken kullandığı zamirdir.ne denirse densin insanın ilk düşündüğü kişidir.bunun aşırılığı megalomanlık olarak geçse de kendini düşünmeyene rastlanmadığı için normal dozunun garipsenmemesi gerektiğini düşünüyorum.
  4. bir karanlığım ben.
    içimde her şeyi barındırabilen. herkesin korktuğu ürktüğü bir boşluğum ben. herkesin gördüğü ama fark edemediği. orda bir yalnızlığım ben. herkesin içinde olan ama itiraf edemediği.
    orda bir yerlerde bir hayatım ben. herkesin sahip olduğu ama kimsenin değerini bilemedği. .
    ben alışılmamış bir insanım biliyorum. bir karanlıktır ben de pırıl pırıl zamanlar, mağrur kalbim her yerde asi ve yalnız. neyleyim umduğum gibi çıkmadı insanlar. herkes bir şey aldı götürdü benden, dağıttım kaç yıl sevgilerimi cömertcesine.
    gözlerim bir vefa arar, arar da bulamaz. nicedir hasret kulaklarım bir dost sesine. bilirim, çoğu gün hüzünlüdür bakışlarım. içimde biri ağlar güldüğüm zaman bile. gömerken kalbime bütün arzularımı yanarım yaşanmamış anıların özlemiyle. sevdiğim mahzun şarkılardır, hüzünlü resimler.
    garip akşamlarda yaşadığımı anlarım. çevremde kim varsa konuşur durmadan, ben hep bir heykel asaletiyle susarım. gecenin bir yerinde teselliler biter de dağıtır saçlarımı onun güzel elleri kokusu rengi kalır ellerinin gecelerde.
  5. doğanın ürettiği en büyük ürün zehinse onun en güzel meyvesi ben'dir. adamı kralda yapar şarlatanda. ya da ömrünü bir koyun gibi geçirmesinede neden olur. hele kontrol altına almak pis delirtebilir.
  6. hep bir şeyler içimde
    kaybolduk sessizce
    tükendi umutlar
    yaşanmadan gizlice

bir zehir sardı bedeni
    öldürmeyen süründüren
    razıyım artık yeter
    ne olur kurtar beni

kayboldum tenimden
    ne gelirki elimden
    fırlattım tüm yalanları
    çırılçıplak kaldım birden.

söz - müzik : barış akarsu
  7. bazen hiçliğe sürükleyendir.
    sadece "ben" varsa tapılan, tek önemli görülen; kişiyi "diğerleri" olmadan bir şey ifade etmeyen "ben"iyle baş başa bırakır..
  8. herkes gibiyim, herkes gibi sinirli,aciz, yorgun, sabırsız ve aşık,
    ya da
    hiçkimse gibiyim kendim gibi bile değilimin cevabı.
  1. 6