1. istanbul şehir tiyatrolarında gösterilen bir oyun.konu olarak çok ilginç olmasa da oyunun özü diyaloglarla zenginleştirilmiş, oyuncular oyunu fazlasıyla güzelleştirmiş.komedi içinde geçen derin sözlerle düşüncelere dalabiliyorsunuz mesela.hem güldüren hem düşündüren türde bir oyun.erhan abir, can başak ve yıldıray şahinler oyun içinde sizi büyülüyor.
  2. yetersizliğin en büyük göstergesidir genellikle. ancak bazı insanlar açısından yalnızca edinilmiş bir alışkanlıktır. bunlar dürüstçe mücadele edebilecek kapasiteye sahip oldukları halde belden aşağı vururlar nedense.
  3. hayatın çeşitli alanlarında kural dışı, onur kırıcı bir bişimde karşı tarafa saldırmak.
  4. erkeklerin genelinde sıkışma anında vuku bulan hadisedir.

böyle bir yeri eşelerler şıçacak yer açar, sıçamayan kediler gibi, sonra bir bakmışsın ne sikmedikleri kalmış ne sokmadıkları. odam içindekileri boşaltmış belden aşağı vururken, alışkanlık yapmış efendim uzmanlık alanları. her sıkıştığı anda alsınlar siklerini ağızlarına.

özellikle bu mevzular ortam dışındaki bir kadınla alakalıysa adam çoşar "zaten orospuydu, az kaşar karı değildi." bahsedilen şahısla aynı masada oturur beyefendi bir alım, bir caka, "ne oldu yarrağım, hangi reaksiyonun kurbanısın? az önce kaşar deyip kıs kıs gülüyordun yavşak herif." tabi kızmız pas vermedi ya belden aşağı vursun şerefsiz.

bu durum karı kız davalarının haricinde de gerçekleşir.
    normal bir meseleden konuşurken, bir anda çoşar yine bu şahıs, herkes aynı düşüncede olamaz bunu hazmedemez kuş beyinli, sanki yine sikim sokma muhabbetine girince karşıdaki şahıs tatmin olcak. "yok efendim sikmek lazım bu düşünce mensuplarını, hepsi yavşak, böyle adam mı olunur?" gazdır efendim gazdır böyle belden aşağı vuramayınca karınları şişiyor bu heriflerin, hafifçe dokundurun salıyorlar kötü kokuyu etrafa, ne zaman görülmüş böylelerinin tatlı dilden güler yüzden, pamuk sesten anladıkları.

genelleme yapmak yanlıştır hatun kişilerden de çıkar
    bu tarzda insanlar erkeklerinde vardır, insan gibi konuşulanı ama erkeklik egosumu bilinmez genelde erkeklerde karşılaştığım bir durumdur.

hepsine burdan "sakin olun şampiyonlarım" diyesim var sözlükçüğüm.