1. bir zamanlar star gazetesi'nde oyun bozan köşesinde kıvanç değirmenli takma adıyla yazılar yazan, şu sıralar ise açık istihbarat isimli internet sitesinde yazılarına devam etmekte olan gazeteci/yazar.

  uzun bir süre sesar bünyesinde başkan yardımcılığı görevini sürdürmüş, 22 aralık 2004 tarihine kadar yayınlanan tüm jeo-kritikleri kendisi kaleme almıştır. bu tarihten sonra başkan yardımcılığı görevinden istifa etmiş, kurucusu olduğu 2023 platformu'nun yapılanması yönünde çalışmalara başlamıştır.

  açık istihbarat'ta yazdığı yazılar, siteyi okunur kılan en önemli unsurdur. oluşturduğu geniş bilgi ağının kendisine sunduğu imkanları, akıcı ve sade bir dille okuyucuya aktarmaktadır. başka yerde görüldüğü takdirde komplo teorisi yaftası yapıştırılabilecek tezleri, gayet inandırıcı argümanlar ve sağlam bilgilerle destekliyor.

  çalışmalarına şu adreslerden ulaşılabilir;

  http://www.acikistihbarat.com

  http://www.2023platformu.org

  http://www.gozlemciler.org
 2. ergenekon operasyonu'nda tutuklanıp cezaevine gönderilmiş şahıs.şu anda tekirdağ f tipi cezaevi'ndedir.
 3. ergenekon davası'nın görüldüğü istanbul 13. ağır ceza mahkemesi'ne 103 sayfalık bir savunma sunmuş. bu savunmanın bir bölümünün yayınlandığı adreste, gözaltı sürecindeki usulsüzlükleri, tutuklanma ve mahkeme sürecindeki usulsüzlükleri, iddianamedeki usulsüzlükleri, metodoloji ve mantık hatalarını birer birer açıklamış.

  http://www.acikistihbarat.com/...
 4. jeokritikyazıları özlenen, 10 yıl önce yaptığı değerlendirmelerle yaşanan gelişmeleri en ince ayrıntısına dek öngören bir tür ekonomipolitik kâhin. dünyayı hiç bıkmadan uzun uzadıya izlediği için değerlendirmeleri sağlıklıdır ve uzun erimde doğrulanmaktadır. türkiye'nin ilk haber sitesi xn ve ilk irc server'ı planetin kurucusudur; bu anlamda internet medyasının dedesi sayılabilir. talihsizliklerine rağmen çabalarını http://www.acikistihbarat.com üzerinden sürdürmekte olan inançlı bir vatanseverdir. 2023 ufkuyla ilk girişimleri başlatmışsa da ergenekon çuvalında susturulmuştur.

  emekli general ve öğretmen bir ana babanın uçarı oğludur, ailesi yedi kuşaktan askerdir; tam adı halil behiç gürcihandır. köşesi işte burası: http://acikistihbarat.com/...
 5. tanıştığımda üsküdarda kıt kanaat geçinebilecek konumda bir işletmeye sahip bir kişiydi. sanırım işletme işin çay masrafları çıksın babından bir yönüydü. bodrum katta 10-15 kişi sığamamıştık hatta. konuşması da güzel biridir.