1. iğrenç durumlardan biridir. tüm sınıf başına toplanır. bir türlü yapamazsın. herkes dalga geçer. taklidini yaparlar. beden dersini icat edenin validesini anarsın içinden. zirve olanı 5 li kasa üzerinden takla atmaktır. bugüne kadar yapamadım bundan sonra da yapabileceğimi zannetmiyorum.
  2. hafif kilolu bir insansanız iyice işkence halini alan durumdur. psikopat beden hocası, mutlaka başarmanızı ister. siz ağlamaklı oluncaya kadar bu isteğinden vazgeçmez.
  3. kasa üzerinden takla atarak not alma zorunluğu sebebiyle ilk denememde taklayı atamadan kafamı ucundan yardığım hadisedir. gene de o gün okuldan yırtmış, müdür yardımcısı tarafından eve gönderilmiştim. *
  4. önemli olan kıçı 90 derecenin ötesine geçirebilmektir, bu da ivmeli bir yaklaşımla olur... eğer 90 dereceyi geçemezseniz, nasıl geçemediğinizi arkadaşlarınız tenefüste size kahkahalar atarak göstereceklerdir...
  5. fakülteler dışında yapılması ve uygulanması gereksiz,riskli eylemdir bence.özellikle atmayın takla
  6. sırf bu yüzden beden derslerinde sözlü zamanı hasta olduğunuzu bahane ederek derse girmeme nedeniniz..
  7. zamanında evde takla atmaya çalışırken vitrin camının kırılıp, yüzünde derin bir iz bırakan ''piskopat'' bir beden öğretmenine sahipseniz gerçekleşmesi asla mümkün olmayan durumdur. ya ölüceksiniz ya da o taklayı atıcaksınızdır, koltukların minderlerini holde toplayıp kendinize çalışma alanı düzenlersiniz, günlerce evin içinde deli gibi takla atarak yaşamaya başlarsınız, ters taklaların akabinde dayanılmaz mide bulantısıyla mücadele edersiniz. ve sonunda büyük gün gelir takla sırası sizdedir. tüm o bir haftanın eziyetiyle hayatınızın son taklası olması dileğiyle kendinizi minderin üzerine bırakırsınız. bir anlık büyük bir sessizlik olur. piskopat hocanın tepkisini merak eden zavallı öğrenci kişisi olarak gözlerine bakar ve ''işte takla böyle atılır, arkadaşınız size bir daha göstersin'' sözleriyle dumur olursunuz ve hayatınız boyunca bir daha takla atmamaya yemin edersiniz.
  8. genellikle kız öğrencilerimin yapamadığı eylem.
    -hocam,erkek arkadaşlarımız var gülerler,erkek öğrenciler dışarı çıkarılarak kızlara takla attırılır...