1. orospu: hayat kadını: para karşılığında erkeklerin cinsel zevklerine hizmet eden ve bu işi meslek edinen kadın, fahişe, orospu, orta malı. *

  para almıyorsa orospu olmuyor türk dil kurumuna göre bu durumda bedavaya orospuluk yapılamaz.

  *yanlış bir önermedir.

  lisede bir hocamız vardı kel saçlı adam derdi onun gibi bir cümle olmuş bu.
 2. anlayamadığım hayali kızdır. bedavaya orospuluk ne demektir? istediği kişilerle sevişen, yatan, kalkan kıza orospu diyorsunuz öyle mi? size ne lan kompleksli insan sürüsü? derdiniz mi yok?
  bir kızın aynen erkeklerin yaptığı gibi duygusal bir durum olmadan seks yapması ona orospu deme hakkını mı veriyor size?
  kadınların ezilip durduğu, her boka bir laf yedikleri, her hareketlerinin ahlaksızca bulunduğu şu ülkede ve zamanda senin benim gibi biraz çevresiyle ilgilenen, yazmaktan hoşlanan, çoğunluğu öğrenci olan yani bir bakıma biraz duyarlı olması gereken şu güruh bu iğrenç yaklaşımı destekliyor ya, helal olsun.
  ciddiyetsizce olsa bileilk buluşmada elleten kız diye başlık açıp altına orospu yazmanın kime ne faydası vardır, aklınız ne kadar çalışmaktadır, kime nedir anlayabilmiş değilim.
  ilk buluşmada öpüşen kıza muhtemelen kaşar gözüyle bakıyorsunuz, çünkü bir kızın gerçekten istediği gibi davranabileceğini ve bu fikrin hiç de yanlış olmadığını veya o hareketin size özel olabileceğini kabullenemeyecek kadar eziksiniz. erkek olarak gücünüz kadınları ezmek, onlara hakaret etmekten ileri gidemiyor bir kısmınızın. bir kız hoşlandığı kişiyle buluştuğunda öpüşmemeli onunla, bir ay falan geçsin öyle öpüşsün ki namuslu olsun.
  allah akıl fikir versin.

  (bkz: konudan sapmak)

  kötülenince gelen edit: ezikliğinizin sınırı yok. gülüyorum.
 3. olmayan kızdır, bir karşılık beklemeden, istediği için birlikte oluyorsa, istediğini yapan kızdır, bir karşılık bekleyerek oluyorsa zaten bedavaya yapmayan orospudur.
 4. yüz vermemiş bir kız arkasından söylenmiş iftira dolu sözlerden biridir. diğer seçenekse hayatını özgürce yaşayan bir kadına kırsal namus anlayışıyla yaklaşan mahallenin delikanlısının fikridir. köyün delikanlısıysa bu fikirdeki kızın akrabalarından birini harekete geçirir ve bizim töre cinayeti diye bildiğimiz durum gerçekleşir.