1. ilk zamanlar anne ile babanın yarıştığı ama sonra diğerinin üzerine yıkmaya çalıştıkları eylem. sanılanın aksine oldukça zevklidir, çünkü altı açılan bebeğin keyfini izlemek hiçbir şeye benzemez. temiz bez, krem, pudra yanınıza alınır. bebeğin altı açıldıktan sonra ıslak mendil ya da pamukla temizlemek yerine poposundan itibaren yıkamak daha sağlıklıdır bu nedenle bebek yıkanır havluya sarılıp değiştirme işleminin yapıldığı yere getirilir. sonra pudrası ve kremini sürersiniz ardından keyif zamanı başlar. minik insanın ayaklarını öpmek ve verdiği refleksi (bkz: babinski refleksi)yakalamak, gülücüklerine şahit olmak çok güzel bir duygudur.
  2. bir zamanaların meşhurlarında kuşum aydının deyimiyle tülün bacımın * show tv ekralarında canlı canlı yaptığı eylem. bak caner kız bebeğin altını bile değiştirebiliyor al bu kızı hayatını kurtar mesajımı verilmek istendi bilemiyorum.
  3. pratiklik gerektiren bir işin ismidir. zira altlarının açılması ile özellikle erkek çocuklarınca daha kolay yapılan sidik fışkırtma, bulamaç ya da diidiiirtmenin gerçekleşebileceği anlar bütünü.
  4. bok kokusuna tahammül etme eşiğinizin yüksek olmasını gerektirir. ayrıca bu bebek denen yaratıkları dışkıları pek koyu kıvamlı değildir. bezdeki boku ortalığa döküp saçmamak da gerekir. eğer bebek erkekse üstünüze işemesi an meselesidir. mümkün olduğunca çabuk ve uzaktan olaya müdahil olunmalıdır.

edit : bebek boku bunca seveni olduğunu bilse o kadar pis kokmazdı kanımca.
  5. genellikle annelerle özdeşleştirilen ancak yakın çağda doğan eşitlik akımıyla pararlel erkeklerin de görev listesine giren eylem....
  6. kuzenim küçükken annesi yani teyzem evde yoktu bigün.yaramaz velede de ben bakıyodum.altına sıçtığını etrafa yaydığı muhtelif kokulardan anladım.baktım ki değiştirmek lazım bu veledin altını.neyse açtım altını,çektim bebek bezini kıçından.ama bi de ne göriyim.altın sarısı renkte halka gibi bi zımbırtı var bokun içinde.lan dedim bu veled ne yutmuş böyle dedim.uzun ince bi çubuk buldum.çıkardım o zımbırtıyı bokun içinden (elim falan değmedi boka,ıyyy iğreeaaaannnçç deme hemen) sonra baktım ki meğersem teyzemin alyansıymış.bizim salak veled annesinin alyansını yutmuş,onu da sindirememiş kıçından çıkartmış heheheheehh..