• görseller

• beşinci boyut
    • beşinci boyut
    • beşinci boyut
    • beşinci boyut
    • beşinci boyut
    • beşinci boyut
  1. ukteci notu: "samanyolu tv'de yayınlanıyor sanırım.. sır kapısı tadında bi program."

stv'de yayınlanan sır kapısı tadında bir program. yalnız bu programda ak sakallı bir dede ile bembeyaz, göz alan bir mekan oluyor. dede bu mekanda bölüm kahramanlarıyla bir şeyler konuşuyor, onlara mesajlar veriyor.
  2. samanyolu tv'nin saçma salak dizilerinden biri. bayaz saçlı bi dedeyle salih midir nedir başı dertte olanlara hızır gibin yetişirler onlara doğruları güzel şeyleri gösterirler kendilerince. kimi bünyelerde iq bile düşürebilir bu program. ama her samanyolu geyiğinde olduğu gibi can sıkıntısına birebirdir, komiktir falan filan.
  3. beşinci boyut islam'a göre şehitlerin ikamet ettiği boyuttur (dördüncü boyut zamandı atlamışız)
    dizide usta hızır (as) çırak ise kıbrıs harekatında şehit düşmüş bi arkadaştır. direkt olarak hızır adı geçmez yalnızca geçtiği yerleri yeşillendiren diye bahsedilmektedir.
    senaryo bağlamında usta ve çırak olaylara direkt müdahil olmayıp tevafuk olgusunu kullanmaktadırlar.
    ayrıca aria tarafından yapılmış çok hoş bir jenerik müziğine sahiptir.
    son dakika haberi: son bölümün sonunda desert rose çalıyor.
  4. at gözlüklerini çıkarıp izledim, tv'de yayınlanan bir çok yapımdan daha başarılı izlenilebilir olduğunu gördüm, ayrıca set arkası ekibi de çok başarılı (ışık, müzik, ses, yönetim, kurgu) tek kötü yanı iyiler çok iyi kötüler çok kötü insan karakteri her zaman bir oranda tutarlılık göstermiyor sanırım bu sorun da yapım ekibinin crash filmini izlemeleri ile çözülür, bir de çok küçük yaşta çocuklara izletilmemesi iyi olur kanaatimdeyim malum hassas bir konu olduğu için ayırt etme güçlüğü çekebilir.
  5. stv'nin, saçmalık diye adlandırılan programlardan uzak, izlenildiği vakit kişiyi yaşamına dair düşündüren, ders alınabilecek en anlamlı programı. yazılan senaryo ile verilmek istenen mesajın yerinde olması kişiyi "izle izle" diye dürten cins adeta.

şahsımda bağımlılık yapan programdır ayrıca. yaz sezonun da tekrarlarına denk gelmiş olmamla birlikte dün akşam da yeni sezonun ilk bölümünü kaçırmadım. hatta;yunus günçe'yi gördüğüm an şaşırmama sebebiyet de vermiştir. ayrıca; jenerik müzik konusunda aria'nın hakkının yenmemesi gerekmektedir.
  6. zaman zaman ani beliren yaşlı amcasıyla kimi zaman çıkagelen kimi zaman işleri zamana bırakan hareketlerle rol yapan aktörlerin başarılı oynuyla süslenmiş başarılı dizidir kendileri. samanyolu tv'nin ayakta durmasını sağlar kanımca bir çok ilde ilk sırayı alan reytingleri olduğunu düşünüyorum özellikle istanbuldan uzaklaştıkça bu tür dizilerin izlenme miktarı artıyor. hayırlısı.