merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • videolar

1. 1

bazen ne yaparsan yap olmuyor bazen

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. bazen olmuyor, istediğin kadar dene, sınırlarını zorla.iyi bir arkadaş, iyi bir sevgili, iyi bir evlat, iyi bir kardeş olmak için elinden geleni yap, istersen dünyanın en iyi insanı ol. olmuyor bazen.
    elinden gelen yetmiyor bazen, sen verdikçe daha fazlasını istiyorlar hep. garip bir varlık şu insanoğlu, nedensiz de hoşlanmayabiliyor, tanımadan yargılayabiliyor, önyargının en dik alasını yapıyor bazen.
    bazen, başarmak için elinden geleni yapıyorsun, çalışıyorsun, deniyorsun. ama bu da olmuyor bazen. össde şansını defalarca denemeye gerek yok, gördüm çünkü deneme sınavlarında mükemmel puanlar alıp, sınavda batıranları

kader diyorlar daha sonra. kader böyle imiş, ya da karşındaki kötü oluveriyor direk, ya da sen anlatamadın kendini.hep bahane. zaten saklanmak için en iyisi, bu tür bahaneler. başarısızlıkları, tüm sevilmemişlikleri ertelemek için en iyi bahane.belki de hem kendini hemde karşındakini temize çıkarmak için.

her daim çok inançlıydım ben oysa, olur derdim, olacak sevdiğin kadar sevilirsin. boş yalanlar bunlar, bazen nedensiz de nefret ediliyormuş. bazen kabullenmek gerekiyormuş. bazen pes etmek gerekiyormuş, bazen olmuyormuş işte. olmuyormuş. bunu anlamak ne yazık ki zor oluyor işte, çünkü hayatın boyunca eğer ailen seni iyi bir insan olursan, karşındakiler de sana iyi davranır yalanıyla kandırmışsa ve sen iyi bir çocuk olursan şirinleri bile görebileceğine inanmışsan bir zamanlar,hele bir de tek çocuksan ve hep sevgiyle büyümüş bir sevgi arsızıysan o zaman daha da zor oluyor senin için kabullenmek.
  2. bazen de karşımızda ki sevmeyi bilmiyor olabilir.o yüzden bizim yaptıklarımız anlamsızlaşır...

sevmeyi bilmiyorsun

''aşığım''dedim diye midir bu özgüvenin
    kimseyle olmayıncaki ilgin
    birini bulunca bir kenara atıp
    kimsesiz kalıncaki özlemin...

kendinle ilgilenecek birine mi muhtaçsın
    yoksa ilgiye mi açsın
    bir şöyle bir böylesin
    aslında sen kendineden bile şüphelisin

her başlangıcı aşk sanıyorsun
    bütün aşklarına hayatını bağlıyorsun
    iki günlük adamları seviyorum diyorsun
    bitince öldüm bittim oluyorsun

sen aslında aşkı tanımıyorsun
    sevgiyi bilmiyorsun
    sen aslında sevgiyi tanımıyorsun
    sevmeyi bilmiyorsun!!!
    f.b.
  3. işte yine olmadı.senin ardından yatağı senin gibi yapmaya çalışıyorum ama hep bir ucu dışarıda kalıyor çarşafın, yorgan buruşuk kalıyor, yastıklar senin ellerinle yaptığın gibi havalı durmuyor, örtünün zaten başı sonu dağılmış, olmuyor , o kadar uğraşıyorum düzelmiyor o yatak bir türlü.

demlediğin çaylara çok uzak poşet çayın tadı. yumurtalarım yeterince pişmiyor, kuş sütü eksik masalarımızdan geriye sevgin eksik döküntüler kaldı şimdi. özeniyorum kahvaltı hazırlayayım diye ama olmuyor işte. reçeller tatsız, peynir tuzsuz.

seni aklımdan çıkarmak için , hele de geceleri, bilgisayar oynamaya başladım, ama olmuyor işte, her geçtiğim bölümün ödülü gözlerin gibi. çıkmıyor aklımdan bir türlü, keşke içerde olsan ve kızsan bana , "hadi artık bırak bilgisayarı" desen, küssen, bir daha hiç oturmasam sözlüğün bile başına, ama olmuyor işte. bazen elimde değil değiştirebilmek bir şeyleri.

dünyanın en güzel şiirini yazsam sana, bir şey değişir mi?
    bütün çiçeklerini toplasam (gülmeyin ulan)
    yollarına sersem, sen basmazsın gerçi çiçeklere, ve hatta kızarsın belki yazık değil mi onca çiçeğe, çiçek dalında güzeldir dersin ya hep hani. ama her buluşmamızda da beklersin belki elimde çiçek olsun diye. çelişmek başlı başına insan olmanın sebebi zaten.

zaman makinesi mesela..
    ama biliyorum ki bir şey değişmeyecek çünkü bazen ne yaparsan yap olmuyor bazen

o zaman alışmalıyım sensiz yaşamaya, ama bazen ne yaparsan yap olmuyor bazen. peki bu nasıl bir döngü, kendi çarkı çevirdiği için peynire yetişemeyen fare misali. o zaman yeniden başlamalı hayata. bir beyin yıkama istasyonu bulmalı, iç dış yıkattırmalı beynin her yerini.

peki o zaman yaşadığımız güzel zamanlardan silinmez mi? zaman herşeyin ilacıdır, daha önce de söylemiştim yan etkileri oldukça kuvvetli olan.

zaman her şeyi sanata dönüştüren*, ne yaparsam yapayım olmuyor bazen. olmasın.
  4. sınırları var insanın. yapabilecekleri ve yapamayacakları. ötesine geçmek istedikleri ve çizginin altında kalacağı yerler hep.

aşmak istedim altında kaldığım tüm çizgileri, onları kalınlaştırırken farkında olmadım.
    'elimden gelen' gözüme hep az göründü. onu geçmek için çok çabaladım.
    geçip geçmediğimi bilmiyorum. asla öğrenemem bunu ama 'bazen ne yaparsan yap olmuyor bazen' biliyorum.

tanım mı: teoman'ın güzel güftelerinden bi tanesidir.
  5. bazen hiçbir şey yapma, bazen yapmayı aklından dahi geçirme ama bazen de her şeyi dene. kime göre? sen elinden geleni yaptığını düşünürsün de bana yeterli gelir mi? o bunu takdir eder mi? bir başkası teşekkürü layık görür mü? senin için kendini aşmaktır da benim için yattığın yerden çaba göstermendir. belki? onun için boş uğraştır, başkası da bir şeyler yaptığının farkında bile değildir.
    ama sonuç aynı; öyle de olmaz, böyle de.
    ya da
    öyle de olur böyle de.
    sen istediğin kadar koştur 24 saat yeterli gelmez bir şeylerin elinden gelmesine.
    "bazen" dediğinse 24 saatten kısa değil mi zaten? aslında uzunluğu mu tartıştığımız?
    tartışıyor muyuz?
    yoksa olmadığı konusunda hemfikir miyiz? olamadığını düşünen varsa... evet olmadığını değil de olamadığını düşünenlerin cümlesi "bazen ne yaparsan yap olmuyor bazen" bir "a" harfinin oluşturduğu kocaman bir cümle ve güzel bir şarkı.
    olmayışa sebep arayanların "a" harfi. diğer 28i hiç karıştırmıyorum.
  1. 1