merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

bayanların araç kullanma teknikleri

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. bayanlar öyle garip yaratıklardır ki, her şeyi farklı yaptıkları gibi araç kullanımında da oldukça değişiklik peşindedirler.
    mesela tanıdığım bütün hatunlar arabaya bindiklerinde sol ellerini sağ göğsünün altına koyar. sonra sağ ayağını debriyaja alır ve sol ayak bileğini sağ ayağına dolar. ağzıyla direksiyonu kavradıktan sonra atik bi hareketle sağ elini bacak arasından geçirerek ensesini kavrar.
    bunlar değişik tekniklerdir tabi. düğüm olurlar o ayrı.
    mesela erkekler arabadan anlamasalardı kornaya nereleriyle basarlardı sizce? allahtan sadece erkekler anlıyor bu araba işinden. yoksa kadınlar böyle teknikleri nasıl geliştirecekti?
  2. bu konuda yaptığım bir tespite göre, ki neredeyse hepsine bu tespitimden sonra sordum "vallahi öyle" dediler, kadınlar araba kullanırken arabanın ön kısmını görmeye çalışıyorlar, halbuki sürücü koltuğundan arabanın ön kısmını rahatlıkla görebilmek mümkün değildir. bu şekilde sürmeye çalıştıklarından sürekli bir tedirginlik hakim. rahat olmama sebepleri bundan büyük ihtimalle. yine de ehliyetim olmadığından bilemiyorum tabii.
  3. aslında bayanlar araç sürme konusunda o kadar beceriklidir fakat süslenmeyle uğraştıkları için çok iyi kullanamazlar. e tabi sağ eliyle dudağına ruj, sol eliyle gözüne rimel, sağ dirseği ile vitesi değiştirip sol dirseği ile de direksiyonu kontrol etmek muhakkak zor oluyor. tabi birde sürücü koltuğunda bacak bacak üstüne attığından tek ayakla hem gaz hem fren hem de debriyajı kontrol etmek epey bi zor. bunlardan dolayı kötü kullanıyorlar yoksa senden benden iyidirler. valla.
  4. ikinci vitesde araba kaldırma teknikleri vardırki, genlerindeki birşeylerin üzerinde zıplama alışkanlıklarını yerine getirebilsinler.
  5. sevgili bayanlar;
    lütfen vitrinlere bakmak için soldan gitmeyiniz. ülkemizde araçlar yolların sağından gider
    sanırım önce bunu oturtursak çoğu problemin üstesinden geliriz
  6. bir bayan için araba kullanmak elbette zordur..
    düşünsenize karşısında 3 tane ayna varken o hala yola bakıyor.. bu mucize değildir de nedir? (!)
  1. 1