1. ezginin günlüğü'nün son albümü olan dargın mıyız'da yer alan, klibi çekilmiş çıkış parçası. eylem atmaca'nın sesinden dinlemesi pek bir güzel oluyor. nakaratı şöyledir:
    ateşe baca lazım,
    kitaba hoca lazım,
    bana bir koca lazım,
    o da bu gece lazım.
    nakarat kısmı fena halde insanın diline dolanıyor. yanlış anlamalara mahal vermemek için toplum içinde yüksek sesle söylenmemesi tavsiye olunur, kadın iseniz şarkıyı bilmeyenler tarafından "karı azmış lan" muamelesi görürsünüz, hele erkekseniz yorum yapmıyorum bile.
  2. ezginin günlüğü'nün yıllarca besleyip büyüttüğü karizmayı "cooort" diye çizdirdiği şarkıdır.
  3. bestesi sıradan, sözleri nahoş, klibi alakasız bir şarkı.

ezginin günlüğü'nün, günlüğün artık son sayfalarını karaladığını gösteren terennüm. hani hemen hemen bitmiş bir defteri elinize alıp "son sayfaları da boş kalmasın bari birşeyler çiziktirelim de defter tam olsun" dersiniz ya, aynen öyle alelade boş sayfalar dolsun diye yazılmış şarkı.

hele bir de yüzyılın başlarındaki fransız mürebbiyelerini andıran efendi, naif ve akl-ı selim bir kadının çıkıp böyle demesi daha bir garipsetiyor insanı.
  4. ezginin günlüğü'nin ilk ve devamındaki kasetlerine baktığımızda ciddi bir farklılık hissedeceğimiz ama yine de "bana da lololo yaparsın artııık"lar, "senden bir çocuğum olsun istiyoruuum"lar, "kulağımdan öp benii"ler arasında şahane kaldığını düşündüğüm şarkı.