merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. " üzüm üzüme baka baka kararır ", " körle yatan şaşı kalkar " atasözlerini destekleyen, " aslan yattığı yerden belli olur " atasözünün akabinde söylenmiş, insanın karakterini açıklayan güzel mi güzel söz...
  2. birbirleriyle anlaşan insanların yakın karakterlerde olma durumundan yola çıkan bir insanın söyleyebileceği söz.
  3. günlük hayatta saçma uygulamalarına rastladığımız ata sözü. örneğin;
    ---evet genç, bana arkadaşını söylersen, belki sana kim olduğunu söyleyebilirim.
    ---rüstem arkadaşım olur benim, kim mişim o zaman ben ha, rezzan kiraz'ın yandan yemişi.
    ---rüstem'in arkadaşıymışsın.
    (bkz: ben yalan söylemem)

3 yıl sonra kopup gelen edit: lan tutamadım kendimi aq, sözlükteki 6. girimmiş bu. yahu bu mal espriyi yapmak için mi koşa koşa üye olmuşum ben bu siteye, hayret bir şey. rezzan kiraz'ın yandan yemişi ne aq. neyse, kendime ders olarak burda tutacağım bu giriyi. rüstem kim aq ya?
  4. facebookta ki 130 civarı arkadaşımın yarısı "recep ivedik 3 fragman" paylaştı bugün. nasıl bir insanım lan ben?