merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

balıklara konan isimler

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. balıkların isimlerini çok da umursamayacakları göz önünde bulundurulursa çok da mühim olmayan isimlerdir.

-pıtpıtpıt boncuuk pıtpıtpıt. aa baktı. boncuuuk. gene çevirdi kafayı. boncuukkk !! hehehe baktı. boncuuukkk döndü kıçını gitti. boncuuuk !! al geldi gene. heheeh. aha gene gitti.

3 saniye hafızalılarla uğraşmak zordur.
  2. (bkz: gwen)

dindar inek freudiyeye aldığım iki balığa o kadar çok isim koymuştuk ki vaktiyle balıklar kişilik bunalımı yaşamaya başlamıştı. misal bi tanesinin ilk ismini ben vermiştim alık diye. zira ben bunlara yem atıyodum hepsini diğeri yiyodu bu salak da arkasından bakıyodu. derken balıklardan erkek olanı yani alık (ki o aşamada ikisi de yine yüzbinlerce isimden geçti) ölümcül beyaz benek hastalığına tutuldu (gülmeyin lan var böyle bi hastalık.) tabi o aşamada dişi ve obur balığımız günden güne semirmekte, akvaryumun içinde hastalıktan ve açlıktan iyice çökmüş olan diğer balığımızı kovalamaktaydı. iki dakika rahat durmuyodu yeminle. tabi ki zavallı alık daha fazla dayanamayıp hakkın rahmetine kavuştu.

daha sonra dindar inek freudiye ben niye böyle oldu ki acabağğ?? hastalıktan mı öldü acabağğ diye düşünürken alık'ı diğerinin öldürdüğüne karar verdik. kadının fendi erkeği yenmişti. biz de o aralar gwen stefani ye pek bir takıktık özellikle kendisinin cool ve its my life adlı güzide dindarın hayatının milli marşı gibi olmuştu o aralar. o yüzden biz de bu erkek düşmanı manyak dişi balığa gwen stefani nin its my life adlı güzide eserinin güzide klibinden yola çıkarak gwen adını vermiştik...
    şu an da kendisinin aslında balık olmadığına dair şüphelerimiz var. dindar arada kendisi hakkındaki korkutucu gelişmeleri bildiriyo bana...

edit: ben bi balık hakkında niye bu kadar çok yazdım ki??
    hass.... eyvallah gwen apla saygılar*
  3. bana insanoğlunun sevgisinin ne kadar engin olduğunu gösterdi. ben mesela ölsem, canım balığım diye seslenmem hayvana. sonra gidip orjinal isim de bulmam. ya balık zaten. hakkaten mal gibi bi hayvan. büroya falan koyarsın hani, yeşillikti, doğal ortamdı diye, dizayn olur. ama bunun dışında kavanozun içindeki turuncu balıkla nasıl olur da duygusal bi ilişkiye girilir inanın ben anlamıyorum. hakkaten mal bir hayvan. neyse allahtan yiyoruz falan bazılarını da yine bir saygınlık kazanıyor tür. yoksa o japonlarla nereye kadar.
  4. çorap (turuncu japon balığı)
    şarap (kırmızımsı japon balığı)

(bu ikisi de bir başka seferenin alternatif isimleri kendimce.)
    minyon
    kimyon
  1. 1