merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • atlas

bu başlık için bir lokasyon bilgisi verilmemiş
  1. 1

balıkesir üniversitesi

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. kampüsü şehirden 17 km. uzalıkta olan üniversitedir. kampüs alanı sadece bina yığınından oluşan güzide bir devlet üniversitesidir. kampüs alanında yapay bir göl vardır. ayrıca sürekli kapalı duran bir kapalı spor salonu vardır. sosyal aktivite olanağı özellikle fen edebiyat fakültesi için yok denecek kadar azdır. devasa bir rektörlük binası ile dikkat çekmektedir. çevresinde kavun tarlaları vardır. en yakın yerleşim yeri 2 km. uzaklıktadır. yani sigaranız bitse almak için 2 km. öteye gitmeniz gerekir. çok geniş bir alana sahip olmasına rağmen bu alan kullanılmamaktadır.
    bunların dışında eğitim içinde yeterli imkanlara sahip olmamasına rağmen her yıl yeni bölümler açılmaktadır.
  2. iktisadi ve idari bilimler fakültesi ana kampüsten iki buçuk saat uzaklıkta olan üniversitedir.bandırma'da olan bu fakültenin iki binası vardır.fakülte binası prefabrik çakması hazırlık binası pavyon bozması olan türkiye'deki tek okul.bandırma'dan 15 dakika uzaklıkta yeni bir kampüs açılacak yeni dönemde.gidecekseniz misafir olarak gidin.ağzınızın payını alın.çiğ börek hoşmerim yiyip gelin.
  3. öss'de* ilk 500'e girip de bu okulu tercih edenlere dizüstü bilgisayar ve burs vereceğini vaat eden üniversite.ilk 1000'e girip yine bu okulu tercih ederseniz sadece burs veriyolarmış!hayır yani mantığı nedir anlamadım.ilk 500'e girersem ne diye balıkesir üniversitesini tercih edeyim ki.belki puanı yüksek bazı öğretmenlik bölümleri** için geçerli olabilir ama yine de kimsenin yazacağını sanmıyorum.madem dizüstü bilgisayar verecek paraları var okula biraz çekidüzen versinler de öğrenciler şööyle çiçekli böcekli bir kampüse kavuşsun.evet kampüs denen bir yeri var ama sadece adı var(gördüm ordan biliyorum).
  4. öğrenci harçlarının banka havalesi ile yapılamadığı,harç yatırmak için en az iki saat,kaynama olursa (ki olur) üç saat sıra bekleten,önemli konularda yapılması gereken duyuruları her zaman son güne bırakan bir öğrenci işlerine sahip,eğitimi sonsuz bir şekilde berbat,turizm otelcilik ve eğitim fakultesi dışında doğru dürüst,oturaklı bir egitimci kadrosuna sahip olamayan,mimarlık muhendıslık fakultesınde toplasan 5 adet prof. bulunan,iyi eğitim vermeyi bütün öğrencileri sınıfta bırakmakla aynı şey sanıp mezun veremeyen bir garip eğitim kurumudur.eğitim kurumu demek iltifattır.
  5. eğitim kadrosu hakkında herkesin atıp tuttuğu üniversitedir. doğrudur sosyal imkan azdır. kampüs uzaktır. ancak eğitim kadrosu derse girmeden dışardan atıp tutulacak gibi değildir. ve kalite demek prof. sayısı fazla olmak demek de değil. pek çok üniversitede fazlaca prof. olmasına rağmen derslere asistanları girmektedir. laf söylenmeden önce eğitim kadrosundaki öğretim üyeleri araştırılmalıdır. işe rektör yardımcısı ali duymaz hocadan başlanabilir. eğitim kadrosunu eleştirmeden önce kendi üniversitelerinde çıkan yayınların hakem kurullarına, yayın yönetmelerine pek çok yazının yazarlarına baksın sevgili eleştirmen arkadaşlarımız. bütün hocalar alanında sayılı isimler olmayabilirler. ancak türk dili ve edebiyatı bölümü için kadrosu kendini türkiye'de saydıran bir üniversitedir. gerisini de o bölümde okuyan arkadaşlar biliyorlardır zaten. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak vahim bir durumdur.
  6. dersime giren hocaların çoğunun bu üniversiteden mezun olduğunu gördükten sonra iyi bir üniversite olduğuna inandığım üniversite. bazı bölümleri kötü olabilir ama bu bütün üniversite için geçerli değildir.
  7. hayatımdan eksik saydığım bir senemi boşa harcadaığım gayet gereksiz bir üniversite. biga yolu üzerinden gidilmekle şehre uzaklığı 20 km civarında olan, kampüsünün bir tarlayı andırmasıyla hafızalrda yer etmiş,kavun tarlaraı arasında konumlanmıştır. bu üniversitenin şu an bulunduğu yerin yapılandırlması için konumlandığı dağın büyük bir kısmı düzleştirlmiştir. sadece bu isin maliyeti 8 trilyon tutmuştur. 99 ya da 98 yılı itibariyle su an bulunduğu yere taşınmıştır. 92 de kurulan üniveriste daha önce bursa uludağ üniversitesine bağlıydı. halen necati bey eğitim fakültesi üniveristenin tek gurur duyulabilecek fakültesidir. sosyal imkan, öğrenci klüpleri gibi şeylerin yapılnamasının bile zordur.
    kendim muhendislik fakultesinde bulunduğumdan ve hocaları az çok bildiğimden kısaca akedemisyenler hakkında şu yorumu yapabilirm, gayet sıradanlar, isim vermeden geçersek teknik resim ve yapı dersleri haricindeki hocalarımız iyi, ama diğer derslerden öğrnecilere çok az bilgi verilmektedir. bunu su an okudugum üniversiteden daha iyi anladım.
    bu üniversitenin bir diğer özelliği ise hiç bir maddi imkanı olmamasına rağmen ek bölümler açmaktadır.
  8. kampüsü bigadiç yolu 17. km'de bulunan üniversite. kampüsünde sosyal yaşam diye bir şey yoktur, ders aralarında yapabileceğiniz tek şey çukurun birine biriken yağmur suyuyla oluşan gölete gitmek olacaktır.

es geçmeyelim, rektörlük binası pek ihtişamlıdır.
  9. bu kadar geri kalmış olmasına anlam veremediğim üniversitemizdir.* an itibariyle yirmi iki bin ögrencinin lisans programlarında eğitim gördüğünü düşünürsek ve bu öğrencilerin şehre yaptığı ekonomik katkı azımsanamayacak kadar çok olacaktır şüphesiz ve birde bunların yanında tübitak ve devletten aldığı yardımlar düşünüldüğünde durum daha acınacak hal alıyor...
    bu kadar yardıma rağmen hala gelişemeyen ve gelişmek içinde pek çaba sarfetmeyen bir yönetim kadrosuna sahip üniversite.
  1. 1