1. baba ile erkek çocuk arasındaki seviyesiz ilkesiz arkadaşlığı gösterir..bir babanın yapması gereken şey,oğlunun cinsel eğitimini doğru yollarla(insanlar için konuşarak mesela) yapması gerekir.cinselliği ilk genelevde tadan çocuğun,cinsellikten anlayacağı şey,bacaklarını ayırıp ruhsuz şekilde kendini bekleyen kadın olacaktır.gelecekte de bu kişiliğini bile etkileyebilir.kadını değersiz bir seks objesi,50 ytl verilerek kolayca ulaşılan bir nesne olarak görür çocuk.
 2. -bak yavrum annenle burda tanıstık.
  -nası yani? ben şimdi orospu çocuğu muyum?
  -şaka yaptım lan sen de atlama hemen hadi sikeceksen sik birini de gidelim.
  -yok baba sağol iştahım kaçtı...
 3. psikolojikman beyin yapısı ve sinir düzeneği bozuk insanlarda görülebilen(!) bir durum.
 4. çocuğun ilk deneyimini çok leş bi durumda yaşamasına sebebiyet verebilecek aklı başında bir babanın yapmaması gereken olay.
 5. kınanması, yuhlanması, rastlandığı zaman da dövülmesi gereken baba tipidir; hatta baba kılıklı iki ayaklı sibernetik organizmadır.

  böyle babaların olduğunu duymuşluğum var. hatta babasının götürdüğü genelevde siftahını (artık o ne ise) yapan gencin zamanla o genelevin hatırlı müşterilerinden biri olduğunu ve aynı kadın için babasıyla papaz olduğunu duymuşluğum da var.

  bunun kökenine inip "memlekette cinselliğin tabu olmasının sonucudur" demek yanlış bir tespit olur. dünyanın her yerinde bunu yapan baba, evladının kadına bir meta, bir et parçası olarak yaklaşmasını teşvik eder ki bu da o delikanlının gelecekte mutsuz beraberlikler yaşamasına sebep olabilir; ayrıca toplumca ayıplanacak bir hadisedir bu.

  her şeyden öte, bir erkek çocuğu özellikle buluğ çağında babasını örnek alır. kamışına su yürüdüğü an kendisini geneleve götüren babayı örnek alarak ne kadar parlak bir geleceğe gidebileceğini herhalde söylememe gerek yok.

  bu tip bir baba da anadolu aile yapısına uyan bir tip değildir; onu da söyleyeyim.

  biraz da sapıklık yapıp girimizi bitirelim: işini bilen baba, oğlunu kerhaneye götürmez. kerhaneyi oğluna getirir*.

  bir de (bkz: malena)
 6. şu 26 senelik hayatımın 1 gününde görmediğim insan tipidir. varda böyle bir adam, ki dünya üzerinde herşey mümkündür, tart edilesidir, bizden değildir.

  bu fikriyat-anlayış islam kültüründe, anadolu kültüründe, cumhuriyet kültüründe, türk kültüründe kendisine yer bulamaz, ve tasvip edilmez, kendisine yer bulabileceği yegane alan, lümpen kültür, hatta yozlaştırılmış lümpen kültürdür.
 7. erkek çocuğun kerhanede kız kardeşiyle karşılaşması sonucu tadından yenmeyecek olan durumdur. böyle babaya böyle evlatlar müstahaktır dedirtir.