1. bu ülkede artık hiçbir şeye şaşırılmıyor, karşı gelinmiyor ve boykot edilmiyor. ne bir mahkeme var bu gibi durumları yargılayacak, ne bir denetim kurulu var bunları araştıracak. bu halk cahil gelmiş cahil gidiyor. yanarım da buna yanarım.

ne kadar soyarsan o kadar seviyor seni. ben yaptım oldu diyorsun, sana ne diyorsun, "peki tamam" diyor. vardır bir bildiği diyor. "ee kızına vermeyecek de bana mı verecek" diyor mal gibi. "yahu arkadaşım o para senin benim cebimden çıkıyor" diyorsun, durumu anlamaktan aciz. bir kısmı da çıkmış "nasıl engelleyelim" diyor, "herkes zaten çalıyor, sömürüyor, bal tutan..." gibi saçma salak şeyler söylüyor. öğrenilmiş çaresizlik sendromu.

bir ülkede hiçbir şey mi düzgün olmaz arkadaş! en alt seviyeden en üst seviyesindeki insanına kadar herkes mi yolsuzluk peşinde olur !?

yazık.

not: açıkça söyleyeyim. araştırmadım durumu. 52 bin mi alır, brüt müdür, net midir bilmem. araştırma gereği de duymuyorum. kimseyi de itham etmiyorum. almamış da olabilir. hakediyor da olabilir, beni ilgilendirmez. ancak ben bu memleketin gerçeklerini biliyorum, böyle bir şeyin doğru olma olasılığının %90-%95 olduğunu hepimiz biliyoruz. haliyle buna inanmak zor değil. hele de gemiciklerin havada uçuştuğu bir ortamda. o yüzden kimse demesin söylenilene hemen inanıyorlar diye. inanmıyorum ama bir güç var!
  2. sümeyye'nin bu maaşa ihtiyacı varmıdır bilemem. ama sümeyye'nin çok etkili biri olduğunu bilirim.
    bir tiyatrocuyu şikayet edip maaşını kestirecek kadar etkili. hani genç osman oyununda sakız çiğnediği için uyaran tolga ünsal'ın.
    sonra sümeyye hanıma bu maaş az bile. zaten bilal bey ile kebap işine de girerek iş kadını olmuştu muhterem.
    sonra çok zeki olduğu söyleniyor. ünivetrsiteye girişte tam 134 puan topluyor, orta öğrenim birirme de 43 dolayında diye yazıyorlar. kıskanıyorlar tabi sümeyye hanımı. bu nedenle abd ye uçuyor, beni türbanla okutmuyorlar diye. oysa puanı yetmiyor muhterem hanımefendilerinin.
    ama gel gör ki abd'de de de yetersiz görülüyor. ve bu nedenle bir islam birliğine kaydoluyor. tabi bu okul olmasa da mezun oluyor. statüsü okul değilmiş bu birliğin.
    abd deki bütün finansmanını remzi gür "ramsey" üstleniyor. o da londrada yaşayan türkler tarafından iyi tanınıyor. hem de ne iyi.
    velhasıl illa resmi okul olacak değil ya! ürdün kralın ıı.abdullah'ın kuweyt'li zevcesi raina, sümeyye hanımı arapça öğrensin diye ürdün'e davet ediyor ve arapçayı kraliçenin kanatları altında bitiriyor. raina çok güzel modern bir kadın.
    52 bin lira maaş aldığı doğrumudur o da ayrı bir konu. alıyorsa milli hasıladan kişi başına düşen yıllık gelirdeki payını 1 ayda alıyor demektir. ve bu da milli gelire yansır.
    sahi, esad'ın eşi esma hanım da modern bir kadındı ve erdoğan ailesinin dostlarıydı. başlarına gelen, raina'nın da başına gelebilir mi ilerde allah ve tayyb bey bilir. pardon danışmanı sümeyye hanım bilir.
    bir de tayyip beyin kasası olduğunu sözlüyor bazı zırzop siteler. ve tabii ki perinçek ve bağlı yayın organları ile ergenekon tutanaklarındaki ifadeleri.
    yalandır canım. yalan(!)
    yalanmıdır?
  3. sümeyye hanımın orta öğretim başarı puanı 42,6 2002 de girdiği öss sınavında aldığı puan 134,5 türkiyede 4 yıllık bir üniversite kazanamadı ama başbakanımıza danışman olmayı becerebilmiş kendilerini tebrik ediyoruz başarılarının devamını diliyoruz...
  4. - sümeyye kızım, terliklerim nerede?
    + portmantonun içinde babacığım. bu arada borcun 52.000 tl
  5. hayata dair umutlarımı zaten söküp atmıştı bu akp (açılımını bilen bilir), bu olayla da tuz biber ekmiştir. hiçbir zaman başaramayacağım çünkü ankarada tanıdığım yok, babam emekli öğretmen.
  6. gerçekten liseden beridir çalışan, üniversite hayatında yüzü gülmemiş, parayla seneler sonra tanışmış onun da zevkini sefasını hala süremeyen süper kahraman tadında yetenekli kadın ve erkekler var iken bu parayı hak eden!! veya harcanması gereken yerler, yardımlar .. çok şey yapılabilir boşa giden o 52 bin tl ile..
  7. eksi yagmuruna tutuldugum @5 entry'me istinaden sunu eklemek istiyorum , başbakanın kızının 52 bin lira almasının normalliğini savunmuyorum , karşılastırılmak istenen olay kılıcdaroglunun kardeşinin insaat işciliği olunca bunun daha yapmacık oldugunu söylüyorum ben , sen türkiyenin en eski en köklü partisinin genel baskanısın , kadrolasmak denilince yıllardır akla gelen nadide isimlerden birisin , şimdi şu dönemde hooop kardeşim meydana cıkıyor işte kahraman , işte dürüstlük nidalarıyla halka servis yapılıyor , düpedüz reklam lan bu , anlamayan mallarda işte chp ruhu budur diye meydanlara düsmüs solculuk sovenizmi yapıyor , adam secilmiş kurban , senarist kılıcdaroglu ki kendisi cok iyi senaristtir bilirsiniz sn baykalın son filminin senaristide kendisidir , izleyici ise halk , bakalım ne gişe yapacak ...ama bu ülkede recep ivedik bile gişe yaptı hatta rekor kırdı bu da gider , cunki her zaman söylediğim gibi bu ülkede gideri var , bu ülkede böyle duygu sömürülerine , dramalara inanan bir tabaka var , bu ülkede üniversite okuyup üstüne master cilası cekince oldum diyen insanlar var , bu ülkede dizi karakterlerini kendi hayatlarına yorumlayarak yasayan tipler var , bu ülkede kadın programları sunan yanan yemişin tekini en guvenilir sanatcı gören insanlar var , bu ülkede senaryo duzeninde sunulan yarısma programlarını kalpleri kut kut atarak heyecanla izleyen insanlar var , var oglu var .
    şimdi konumuza dönelim , basbakan'ın kızı 52 bin tl danısmanlık maası alıyormus , burda mesele verilen maaş mı sadece ? her seyden önce oraya atanması ilk mesele , ama serde açlık oldugu için herkes maaşa takmış , vaaay 52 bin lira maaş , vay anasını !!! bu maaş o konuma atanan birisine normal ki resmi bir belge ve acıklamada yok , başbakan dahi o maası almazken danısmanının bu maası alması bi kere asparagas buyuk ıhtımalle , diyelim ki alıyor , devletten bahsediyoruz , bim marketler zincirinden değil , 52 bin tl hak edene helal olsun .