1. *** akp seçmeni spoiler ***

  kılıçdaroğlu gibi kardeşini 850 tl maaşa mahkum mu etsin? kardeşine hayrı olmayan adamdan bize ne fayda olur? koskoca başbakan adam, vardır elbet bir bildiği. hem bal tutan parmağı yalar demişler.

  *** akp seçmeni spoiler ***

  bu halka müstahaktır.
 2. ülke ekonomisi akp hükümeti dönemi boyunca, sahte bir rahatlama yaşadı. ertelenen her şey bereketlenir. ekonomik krizin yıllardır sahte yollarla erteleniyor olması bereketlenmesine yani daha da büyümesine sebebiyet verdi. bu sene (2013) ciddi anlamda ekonomik çöküşlerin yaşanacağı bir sene olarak bekleniyor tarafsız ekonomistler tarafından.

  biz krizin ertelendiğini fark edemeden, "gavurlarda kriz var, biz de yok" şeklinde devam ettik yolumuza. bu süre zarfında kredi kartı limitlerimiz yükseltildi bankalar tarafından, banka faizleri düştü (ki bu ekonomik krizin işaretidir) herkes ev aldı, araba aldı banka kredisi ile. yani şuanda türkiye halkı boğazına kadar borca batmış durumda ve farkında değil. işin daha da kötüsü hala bizi nelerin beklediğinin bilgisi verilmiyor ve dolayısıyla küçük esnaf, büyük esnaf, işçi önlem alamıyor.

  şimdi sevgili sümeyye ekonomi okumuş. sanırım ingilterede okumuş. ve ülkeyi yöneten adama yani babasına danışmanlık yapmaktaymış. açıkcası ingiltere'de okuduğu bilgiler danışmanlıkta işine yarıyor olabilir ancak ilmi olmadığı için ve yaratıcının yasalarını bilmediği için ekonomimize gerçek değil sahte çözümler üreten bir ekibin parçası. bence tek başına sümeyyeciğim değil toplasan ekip olarak 52 bin lira aylığı hak etmiyorlar.

  yine bu defa da ekonomik krizi aşmanın yolu olarak gidip alış veriş yapmamızı ve ekonomiye can vermemizi söyleyecekler (yersek), sümeyye bizden kazandığı ve hak etmediği o paraları gidip alış verişte ve içine ettikleri ekonomiye can vermek için kullanmalı. bizim paramız yok, gırtlağımıza kadar borcun içindeyiz.
 3. bu millet daha önce hiç bu kadar salak yerine konulup aşağılanmamıştı. ülke insanların gözleri önünde satıldı, soyuldu ve hala ara vermeden devam ediliyor bu. milletimiz hala derin uykuda, uyandıkları zaman iş işten geçmiş olacak.
 4. söylenecek bi söz yoktur, tayyip'in kızı sümeyye'nin doğmamış üç çocuğuna da şimdiden maaş
  bağlanmalıdır.
 5. "chp zihniyeti başta olsaydı 520 bin lira olurdu" diye yazmamak için kendini zor tutan bünyeleri rahatsız etmeyen durumdur.

  ekleme not(11:40):
  bir buçuk saatlik duygu skorları:
  5 gülücük
  1 şaşırma
  4 üzüntü

  ekleme not 2 (14:07):
  dört saatlik duygu fırtınası:
  15 gülümseme
  1 şaşma (uzunca bir şaşkınlık)
  16 hüzün

  son ekleme notu:
  bir buçuk günlük duygusal devinim skoru:
  22 gülüş
  1 şaşış
  29 üzülüş

  ne mevzuymuş canına yandığım!
 6. ülkenin maddi durumu göz önüne alındığında altında bit yeniği aramaya müsait olgudur.
  ve hanım kızımızın ukalalık* sebeplerinden biri de bu mudur acep?

  *(bkz: @6795050)