1. yazılan tüm olumsuzluklara ve olmazlara rağmen olabiliyor. aradan geçen yıllara rağmen devam da edebiliyor hatta... sadece belli noktalarda fedakarlık gerektiriyor , korkmayın.
  2. götüm gibidir. daha önce denedim ben. başak burcu bi' kadını koç burcu bi' erkeğe ayarladım.

ayrıldılar ama. benden demesi.
  3. fedakarlık,hoşgörü,anlayış ile bitmeden yürütülebilecek ilişkidir. 7 yıldır bir koç burcu erkeğiyle ortak nokta bulmaya çalışan bir başak olarak söylüyorum bunu. ama hiç de kolay değildir.

bir kere taban tabana zıttır bu ikilinin hayata bakışı.başak burcu herşeyi planlayarak yaşarken,bütün herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp mükemmel bir hayat planlarken,son derece rahat olan koç burcu ise anı yaşayarak,gelecek kaygısının k sını taşımayarak başağı çileden çıkarmaktadır.

başarısızlığa,kusurlara tahammülü olmayan,geleneklerine son derece bağlı başak burcu kadınına koç burcunun bu konularda ki her davranışı rahatsızlık verecek,attığı her adım ona batacaktır.

koç tarafından bakıldığındaysa o başağın en en küçük şeyleri bile önemsemesini,memleket meselesiymişcesine çırpınmasını oldukça saçma bir tutum olarak görecektir.

bir mağazaya girdiklerinde ortak bir eşya beğenmeleri imkansız gibidir.bir restoranta gittiklerinde ortak sevilen bir yemek bulmaları oldukça düşük bir ihtimaldir.

başak için siyah olan koç için beyazdır.

koç burcu her daim kendini üstün gören,kendi yaptığı işleri yücelten,daima ben ben diye dolaşan bir tip olduğundan bu başak için bir başka delirme sebebi olur. zira başak burcu övünmeyi sevmez,kendini övmek yerine insanlar tarafından övülmek,takdir edilmek onun için bir başarıdır ve o bu başarının tadını sevmektedir.

başak burcu kadını oldukça düşüncelidir. sevgilinin birşeyi beğenmesi,sevmesi başağın bunu duyması yeterlidir.onu mutlu etmek için ne yapar ne eder mutlaka yapar o sevilen şeyi. ancak koç burcu başağın ağzıyla istediği bana bunu al hediye olarak dediği şeyleri bile unutur,incelikler bekleyen,sevildiğini küçük süprizlerle hissetmek isteyen başaksa kendi verdiği önem karşısında gördüğü davranışlarla zamanla iç dünyasına kapanır.

başak kadını sevgilisinin,eşinin kendisine bir şeyler katmasını,öğretmesini ister. eğer karşısında kendisinden daha hırslı,daha başarılı bir erkek görüyorsa ona her gün biraz daha bağlanır.

koç burcunda bulunan tek hırs söz söylemek üzerine olduğundan,başarılı olsa dahi bunu dağınık,plansız bir şekilde hallettiğinden sürekli olarak eleştiri alacaktır başaktan.

başağın eleştiriyor olması ilişki için olumlu bir durumdur.ancak bir süre sonra bundan da vazgeçer,bu ise artık ne halin varsa gör,ilgilenmiyorum deme şeklidir onun koç burcuna.ilişki devam eder evet,hem de yıllarca ancak böyle sürekli hır gür içinde,sürekli kavgalarla,sürekli sahip olmadığın bir karakteri benimsemeye çalışır şekilde sürer gider.

bir başak için koç burcu tahammül edilemez bir karakterdir,koç için ise başak dünyadaki en gereksiz işlerle uğraşan,kendine sorun yaratmaya çalışan,sıkıcı bir tiptir.
    böyle bir ilişki yaşandığında ne kadar zevk verirse insana o kadar zevklidir bu ikilinin ilişkileri de işte.
  4. zıt kutuplar birbirini çeker,işte başak kadını ve koç erkeği de böyledir.şartlar baştan koyulduğunda bu ilişkide mükemmel bir uyum olabilir.
  5. denenmemesi gereken bir durumdur kanımca. eğer bir başak kadınıysanız ve karşınıza bir koç erkeği çıkmışsa arkanıza bakmadan kaçın derim. bunu bir başak olarak söylüyorum ki eğer çok kararlıysanız da her gün kavga etmeye kendinizi hazırlamalısınız ve ondan gelecek her türlü incitici söze karşı da sabırlı davranmalısınız. tabi böyle ne kadar giderse. ben denedim yürümedi.