1. başak burcu oldukça mantıklı ve yüzeysel,akrep burcu herşeyi en dibine kadar derinlemesine yaşayan bir burç olduğuna göre kesinlikle birbirine göre olmayan bir birliktelik.başak burcu eminim kaliteli mekanlar,hediyeler,yaşam ile ilk başlarda akrep burcu kadınını etkilemeyi başarsa da başaktaki mantık,soğukluk,sadelik bir süre sonra akrebi tatmin etmeyecektir.heyecan anlayışı bile farklı bu iki burcun. sanırım en sonunda da seven akrep kolay kolay vazgeçemeyeceği içindirki bir terk edilme akrebi beklemektedir.çünkü 5 dakika önce deli gibi seviyorum diyen başak 5 dakika sonra mantığına uymayan bir olayda arkasına dönmeden çeker gider.
  2. cool bir ilişkidir her şeyden önce. ikisi de kültürel aktiviteden hoşlanır misal. içkiye de düşkünlersde tadından yenmez. bir mekana girdiklerinde -az biraz uç tiplerse- direkt dikkatleri üzerlerine çekerler... başak erkeği kendisinin odun olduğunu iddia ederken akrep kadını belki de hayatında gördüğü em mantıklı ama aynı zamanda da en romantik adamı görmüş olacaktır. ve bir erkeğe neden nasıl tapılır sorusuna cevap verebilecek konuma gelip level atlayacaktır. başak erkeği ise akrep burcunda tutku neymiş görecek ve belki de buna kapılıp gidecektir. zaman zaman zora girebilecek bir ilişkidir ayrıca bu. akrebin odunluk damarı tutunca özellikle, başak erkeğinin hiç de alışkın olmadığı bi durum ortaya çıkabilir. eh başak erkeği bu durumu ortaya çıkartmamak için elinden geleni yapacak arkadaş her şeyi de devletten beklememek lazım.!! akrep kadını duyarlıdır, bozmayınız dengesini, öyle odunsun hatun odun tarzında yaklaşmayınız, germeyiniz, ahah.
  3. ketum olurlar başak erkekleri. duygularını hiç bellli etmezler.sonra, sürekli geleceklerini garanti altına almaktan bahsederler ve güzel bir kariyer yapıp iyi para kazanmak isterler. bu da akrep burcunun hoşuna gider tabi. sakin, kendi halinde ama güçlü olur kendileri ve çok eleştirir herşeyi başaklar. benim gözlemim şudur ki; duygusal gibi gözükmez ama bence çok duygusal ve sevdiğini koruyacak ve önemseyen insanlar. bunu içten içe anlarsınız zaten. bir akrepe karşı net olarak çok ince, nazik ve kibar davranır .çok iyi bir çift olabilirler aslında denemeye mutlaka değer. astrolojide başak erkeği, balık kadınından sonra en mükemmel uyumu akrep kadınıyla yakalar zaten. ancak iki tarafın da gururu bırakıp birbirine açılamadığı kafada sürekli '' acaba ben bir adım atsamıydım? ''diye soru işaretleri de bırakabilen ilişki türü olma olasılığı yüksektir.