merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

bütün erkekler aldatır

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. aldatmak için uğraşmaz ama uygun koşullar oluşursa fazla düşünmez. hangi erkek, aldatmasının ortaya çıkmayacağı kimsenin bilmeyeceği kesinse ve kadın karşı koyulamayacak kadar güzelse hayır diyebilir ki? ben derim diyen kendini kandırır.
  2. şimdi ne desem boş bir önerme..
    benim çıktığım erkeklerin beni aldatmadığına dair kesin bir inancım var ama onun dışında tanıdığım bir sürü erkek eşini/sevgilisini vs vs. aldattı bugüne kadar. eh benim "kesin inancım" pek o kadar da kesin olmuyor haliyle. "bütün kadınlar" gibi "özel" olduğum sanısına kapıldığımdan fark edememiş olma olasılığım var tabi vs vs.

bir düşünelim erkekler neden aldatır diye önce ya da kadın/erkek ayrımını bırakalım insanlar birbirini neden aldatır buna bakalım. hepimizin bildiği üzere bir şeyler eksiktir, heyecan bitmiştir, zaten anlaşamıyorlardır ten uyumu yoktur ya da arada aşk yoktur sadece sevgi vardır vs vs. bu her iki cins için de geçerli sonuçta, sadece erkeklerin aldattığını -hepsinin üstelik- aldattığını sanmak bunu varsaymak doğru olmaz bu durumda. onun yerine bütün herkesin aldatabilitesi mevcuttur demek daha doğru belki. kadın erkek fark etmiyor. sexismden kaçınmak gerekmiyor mu biraz?
  3. genelde kadınlar aldatırken bir şeylerin eksikliğini hissettikleri için yapıyolar bunu.sevgi, aşk, ten uyumunun olmaması vs.

erkek aldatmak için ise eksik aramıyor.

neden sorusunu erkeğe yöneltmek bu durumda saçma oluyor. kadının mantığıyla durumu kavramak açısından. ama erkeklerin de aldatmayıp, sadaketle bağlı olanları mevcut. (bkz: ben gördüm ordan biliyorum).

önerme çok geneldir. ama çoğunluk için doğrudur.
  4. 'bazı erkekler aldatır' ile değiştirilmesi gereken yanlış bir fikir. çünkü her erkek aldatamaz. tv kumandası büyüklüğünde burnu, yamuk ağzı ve patlak gözleriyle gittiği orospuyu baz alarak aldatma diyorsanız lütfen siktirip gidin. aldatma öyle olmaz. aldatırken vicdan azabı duyulmalıdır. gerçek aldatma budur. aldatmak için önce aldatan erkeğin boş olmaması gerekir. götüme benzememesi lazım bir kere. eğer götüme benziyorsa da parasız sümüklü amele filan olmamalıdır. cebinde parası olması lazım. para ve tip yoksa çene olayı devreye girer. fakat tek başına çene tipi ve parasızlığı ikame etmez.

tip: tip çok önemlidir. aramızda fakir, çirkin ve kız görünce dili tutulan tipler varsa bir ömür sikini sıvazlayacaktır şimdiden söyleyeyim. tip hakikaten önemli. kızların hepsi (hepsi evet) tipe önem vermediğini söyler. yalandır. ilk tipe, giyim kuşama bakarlar. giyim kuşamı da tip gösterir zaten. yakışıklı ya da çekici değilsen ne dolce ne gabbana kurtarabilir. siktir git o yüzden.

para: parayla her boku yiyebilirsin. tipe gerek yoktur bak. paran varsa çenen de vardır zaten. zengin insanların büyük kısmının kafası farklı çalışır ve bu fark kadınların ilgisini çeker. e bir de para var. ben bile veririm.

çene: bir kıza 'tamam pes' dedirtebilecek kadar laf yapabilen zengin ve/veya yakışıklı tipler da aldatmaya meyillidir. aldatırlar. sikerler. kimse de sesini çıkaramaz. hak ediyordur çünkü. helal olsun denir arkasından.

şimdi bunların ikisine sahipsen aldatacaksın. hakkın çünkü. birine sahipsen, mesela tip var ama çene ve para yok, zamanla çenen de açılır. aldatacaksın. hakkın. paran var fakat çene yoksa umreye filan git. sadece çenen varsa kızların en yakın arkadaşı olursun. arkandan ibne derler. desinler. hakkındır. ibne.
  5. genelleme hastalığına kapılmış bazı kadınların, kızların, hanımların, bayanların; kısacası dişilerin ortaya attıkları cümle. hipotez veya sav demeye dilim varmadı. sen doğru erkeği bulamamışsan erkek ırkının suçu ne ey dişi ? hem olayın öbür yanı da var, bu aldatan erkekleri baştan çıkaranlar kim ? hemcinslerin olmaya sakın ?
  6. yanlış ya da en iyi ihtimalle eksik önermedir. bütün erkekler olmasa da büyük çoğunluğu aldatır. en azından aldattıklarını sanarlar çünkü uzun vadede aldanan sadece kendileridir, bir adım öteye gidemez, kendi eksenlerinde döner dururlar.
  7. çoğu aldatır olarak değiştirilmesi gereken önerme.
    yalnız dikkatimi çeken,erkeği baştan çıkaran da kızlar değil mi meselesi.
    şimdi bir kız sevgilisi olan erkeği tahrik ederse erkek de aldatır heralde,pipişko bu,en doğal hakkı şeklinde...bu nasıl anlayış,bu nasıl mizah(işallah)
    diyelim ki bilmiyor kız sevgilisi olduğunu,ki kaç kere yaşanmıştır sevgilisin olsa da sana vereceğim çok kararlıyım diyen kız.
    karşıda nasıl bir seçenek,nasıl bir fırsat olursa olsun fark etmez,erkek aldatmayı kafasına koymuşsa,ya da bir anda bir heyecan yaşamak istemişse aldatır.
    gerçekten seven bir erkeğin,yavşayan diğer kızlara 'dağılın ulan sevgilim var' demesi gerekmez mi?
    belki de gerekmez,ama eksiklik başlar burda.sevgili olan kızın düştüğü durumu,çekeceği acıyı es geç önemli değil,sen kendi aşkına,kendi ilişkine bakış açınla biraz ilgilensen bunu zaten yapmazsın eril kişilikçik.
    aldatmak büyük bir başarı,yetenek gerektiren bir şey değil artık,o 50li yıllarda kalmıştı en son.çok konuşkan,girişken,sempatik,karizmatik,zengin,güzel,yakışıklı falan olmana gerek yok.sen de kendi çapında biriyle aldatırsın çok da güzel olmasın 2.si.
    kız da aldatabilir istese.öpüşür,koklaşır hiç mi fırsat çıkmıyor karşısına iyi kötü?elbet çıkıyor ama kızlar bu anaçlığa,namusa dair öğretilen şeylerin etkisinden kurtulamıyor bir türlü.medya olsun,mahalle olsun erkeğin aldatmasını yasallaştırmak,doğal kabul ettirmek için elinden geleni yapıyor sağolsun.
    kızlar da özgürlüğüne kavuşsun taksın boynuzları demek istemiyorum ama acaba böyle enteresanto öğretiler olmasa her erkek bu kadar aldatmaya meyilli hissedebilir miydi doğal bir şekilde kendiliğinden içinden gelerek?
    ya da bir kız 'yav sevgilim var mutluyum ama içim gidiyor şu çocuğu görünce engel olamıyorum' diye hiç mi düşünmüyor aklından geçirmiyor ya da ifade edemiyor mu?
    uzun lafın kısası erkek de kadın da aldatmak ister,insan doğasına aykırıdır tek eşlilik,aşk meşk de yalan dolan,gelip geçici..
    kapılmayın elektriktir,hoşlanmadır meselesine,abartamyın aşkı.vazgeçtim.fırsatı olan aldatsın bol bol,olmayan da aklından geçirsin herkes daha tecrübeli olsun.
  8. "erkek" kelimesini hakaret olarak kullanan herhangi birinin sıkça kullandığı önermelerden sadece biri.
  1. 1