• videolar

 • görseller

  • azuloscurocasinegro
  • azuloscurocasinegro
  • azuloscurocasinegro
 1. komik tarafını göremediğim tam anlamıyla dram bir film.sanırım benim algılarımda bozukluk var yaksa niye böyle densin ki.
 2. aldığı ödüllerin hakkını gerçekten vermiş, bazı bazı hüzün, bazı bazı tutku kokan film..kesinlikle konudan çok oyuncuların performansından yırtan filmdir, ne kadar kalite olduklarını biraz araştırma sonunda öğreniyorsunuz zaten..bir değil birkaç kere izleyin, mimiklerin güzelliğine dikkat edin, dramatik yerlerde.. birşeyler kafanıza dank etsin hatta zaman zaman..ispanyolca, yani orjinal haliyle izleyin filmi, sanki o zaman karakterler daha iyi oturuyorlarmış beyninizde gibi..filmin yanında mutlaka buz gibi soğuk bir kolayı eşlik ettirtin, hızlı için yaksın boğazınızı asiti, neden derseniz filmi izlerken daha iyi anlayacaksınız diyeyim..arşivinizde mutlaka bulundurulması gereken filmlerden biri.

  (bkz: şefin tavsiyesi)
 3. jorge kapıcı babanın oğludur. aslında hiç sevmedigi meslek olan kapıcılığı babası felç geçirince yapmaya başlar, şectigi hayatın bu olmadıgını düşünürken abisi antonio cezaevinde paula ile tanışır. paula cezaevinde kadınlar tarafında sevilmez ve sürekli işkence görür çaresini doğum koğuşuna gitmekte bulur. antonionun kendisini hamile bırakması ister fakat antonio sol testisinde problem vardır en sonunda kardeşi jorgeden paula yı hamile bırakmasını ister başta jorge pek sıcak bakmasada paulayı hamile bırakmak için birkaç ay cezaevine gider.bu sırada birbirlerini severler ve aslında ilk gün paula hamile kalmiş olsada sevdiği için onu bir ay boyunca hapsihaneye çağırır.. jorgenin çocukluk arkadaşı natalia jorgeyi çok sever fakat jorge onu sevmemektedir. jorge hapisane aşkını düşünerek nataliaya herşeyi anlatır aynı şekilde paula da antonio ya artık onunla birlikte olmadıgından bahseder. jorge kapıcılık yapmaktan vazgecip bir işe girsede işinden ayrılır ve tekrar kapıcılık yapmaya başlar bir yandan da hapishanedeki sevgilisini bekler.


  antonio'nun paula için herşeyi yapmaya hazırken sürekli neden neden benimle olmak istemiyorsun sorusuna , paulanın ilk gün hamile kalsada jorge ye aşık olmaya başlaması ile onu bir kaç ay hamile kalmak için çagırması , natalianın gözyaşları , jorgenin arkadaşi olan israel in babası ile ilgli gerçekleri görüp ona kızgınlığından onun davrandıgı gibi davranmaya başlaması herşeyi ile izlemeye değer mükemmel bir filmdir.

  edit : imla hataları düzeltildi.
 4. akvaryumda balık olmak o kadar kötü müdür?, sınırlarını zorlamanın sınırları ne olmalı?, asla olmaz denen katı gerçekler var mıdır? hayat bazen önce kabul etmeyi gerektirir, filmi.
  (bkz: dark blue almost black)
 5. ilginç ayrıntıları içinde barındıran filmdir.içindeki metaforlar okundukça zevk alınacak filmlerden.aslında tipik bir ispanyol filmi.izlenesi.
 6. türkiye'de yayınlanan dvd'sinde 'paramparça aşklar ve köpekler filmini sevdiyseniz, bu filme bayılacaksınız.' gibi saçma bir ibare yer alan film. amores perros'u sevenler 21 grams'ı dahi pek beğenmediler halbuki.illa bunu seven bunu da sevdi geyiği yapılacaksa;
  (bkz: hable con ella) bunu sevenler azuloscurocasinegro'yu da beğenebilirler.
  amores perros'u seven bunu da sever içinse (bkz: cidade de deus)