merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
 1. 6

aziz nesin

 1. bu başlıkta
 2. bakın dur
 3. sırala
 4. #kültür sanat
 5. #kişiler
 1. türk milletinin %60'ını aptal olduğunu söylemiş ve insanların "bu adam neden böyle dedi acaba" diye düşünmek yerine tepki vermesi üzerine düzeltip %90 aptaldır şeklinde bir saptama yapmış insandır. kendisi takdire şayandır zannımca.
 2. dünyalar şekeri amca... patavatsız, sade, özü sözü bir yazar, aydın... bütün o kısa-komik hikayeleri türk toplumunu en başarılı tarafından özenle gözlemlemesinin eseriydi. markalaşmış bir klasik artık.
  ayrıca çocukları da çok severdi. attığı iki adımdan biri onlar içindi. aslında insanın özünün çok güzel olup, müdahale ettikçe, törpüledikçe, yanlış ve eksik yönlendirdikçe bozulduğunu bilirdi.
  biz de onu çok seviyoruz, hala gülüyoruz.
 3. eserleri takip edilmesi gereken,bazı kesim vatandaşlar tarafından türk düşmanı olarak anılan aslında ne kadar gelişime kapalı olduğumuzu arkamızdan değil yüzümüze söyleyen yazar.
 1. 6