1. şiir tutkunlarına aziz nesin eliyle *

  şiire tutunmak

  yok başka hiçbir umarın
  en granit kayanın en ortasında
  balta girmemiş karanlıklarında kıpırtısız
  ya ölmektir kurtuluşun
  yada şiir tutunmak

  o en gergin tele şöyle bir dokun
  son tınıyla tel kopsun
  ayak sesleri duyulsun ölümün
  her yanın her yönün çıkmaz
  nereye baksan yok
  hiç bile herşey sayılır o bulunduğun yerde
  kurtarırsa kurtarır ancak
  yine şiire tutunmak.

  aziz nesin
 2. "türk milletinin %60'ı aptal ve koyundur" saptaması ile türk milletini özetleyen, hala eserleri anlaşılamamış ve gerekli dersler çıkarılamamış değerli düşünür, yazar ve şair.
 3. sanırım 3 kere altın palmiye 1 kere de altın kirpi almış dünyanın gelmiş geçmiş en iyi mizah ustalarından biri.
 4. hayatımın en boktan şu zamanlarında , büyük açmazların içinde umutsuz bir hal içinde erirken iken beni ölü olduğu halde güldüren insan oğlu insan , hayatı boyunca kişilikli ve onurlu bir yaşam sürmüş , kişilikli ve haysiyetli bir insan olmanın getirdiği zorluklara direnmiş , kılıcı kalemden kalkanı kitaptan ölümsüz savaşçı.

  senelerden sonra gelen dürüst edit : amma kolpalamışım, çocukluk işte
 5. türk insanını son derece iyi tanıyan şahsiyettir.vaktinde (1949), ingiltere prensesi elizabeth, iran şahı rıza pehlevi, mısır kralı faruk her üçü birden ankara'daki elçilikleri aracılığıyla türkiye dışişleri bakanlığı'na resmen başvurarak, bir yazısında kendilerini aşağıladığı savıyla aleyhine dava açmışlardır. olay sonucu aziz nesin , 6 ay hapse mahkum edilmiştir ve ceza infaz edilmiştir.herhalde ülkemizde ingiliz prensesi için ceza yiyen tek aydındır.üstün nitelikli bir kişiliktir.nur içinde yatsın dedirten insandır.

  `çocukluktan ergenliğe varmış bir heyecanla gelen edit`: yukardakilerin hepsi yalan efendim. nihilist-komünist yuvalarında büyümüş bir ateisttir kendisi, bunu bildikten sonra okunmasına gerek yok değil mi ?
 6. `sen hiç bi bok bilmiyosun, ama hiç bir bok bilmediğini de bilmiyosun` sözünün sahibi