1. `'ayranın son damlasını dönerin son lokmasına denk getirmek'` olsa daha mantıklı olacaktı ama malum kısıtlama.

nedir peki bu ayran-döner durumu?

nice yiğitlerin uğruna feda olduğu bir durumdur bu durum. o kadar garip bir denklem ki bu sadece üniversite öğrencisi gerçekleştirebilir. eğer ayar tutmazsa zevk vermez döner.. zira ilk biten ayran ise ikinci ayran söylenir ki bütçeye zarar. malum öğrenci amına koyduğum.

(bkz: dönerden zevk almak)
  2. daha güzeli vardır bunun. eğer bir ayranseverseniz döneri yiyin de yiyin, sonra boğazınızda kalsın, ama ölmemeye dikkat edin, onun da bi ayarı var. her neyse yediniz yediniz ölmüyorsunuz da ama dönerler boğazınıza dizilmiş, ayran ağzına kadar dolu bi iki yudum almışsınız. zaten iki üç yudum sonra dönerler boğazdan çekilir ve sıcak sularımız rahata kavuşur. lan durun ben ne diyorum, he işte iki üç yudum ayrandan sonra boğazda kalan döner gider aşağı geriye ne kalır miss gibi ayran. onu da kana kana içiverirsiniz artık...
  3. tam bir mal hareketi. bunu yetenek olarak sunuyorlar. ayrandan da, dönerden de bir tat alamaz bu insan. 5 gramlık ayran çeker her seferinde. ayranı bir çekişte yarısına getirmen lazım. ancak öyle ayranın tadına varabilirsin. lezzetleri karıştırmamak, her lezzeti ayrı ayrı tatmak lazım. oldu olacak döneri ayranın içine sokun mk.