merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 2

ayrılma sebebi olarak boğuluyorum diyen sevgili

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #ilişkiler
  1. ayrılma sebebi olarak boğuluyorum, sıkılıyorum diyen kişi sevgili değildir, olamaz da... sevgili seven, özlem duyan kişidir boğulan değil! ama aşkımdan boğuluyorum, sensiz olamıyorum, çok kıskanıyorum diyorsa o bambaşkadır...
  2. "beraber olduğum insan (sevgili demeye dilim varmıyor) bana kul köpek olsun, sürünsün ama ben özgür takılayım" düşüncesine sahip sığ kişilerin içine düştüğü zavalılıktır.
  3. her yarım saatte bir arayan, 5 dakikalık yola gidince "vardın mı" diye telefona sarılan, kendisinin senin tek dostun tek varlığın olması gerektiğini düşünen, bütün çevresi ve eş dostuyla ilişkisini kopartan, bir dakika nefes almana izin vermeyen, sürekli dibinde duran, sürekli sorgulamalarda bulunan, sürekli üstüne üstüne gelen sevgiliye söylenebilecek gayet normal bir sebeptir bu. sevgili böyle bir sebep ileri sürüyorsa, onu gerçekten boğmaya kalkmak yerine bi durup "niye boğdum onu, bir yerde hata mı yaptım?" diye düşünmek gerekir.
  4. kara kaplumbağası ile su kaplumbağası aşkının sonunu özetleyen hede.
  5. çeşitli etkenlerden dolayı canı oldukça sıkılmış ve artık ilişkinin kendisine güzel bir şey değil de bir külfetmiş gibi göründüğü anda sevdiğine ya da artık sevmediğine "boğuluyorum" diyen sevgilidir. hala seviyorsa bir moladan sonra * sevdiğine geri dönecektir. artık sevmiyor da hala seviliyorsa ve boğulmak ise bahaneyse gerçekten boğulması gereken kişidir.
  6. bir kaşık suda boğulmak suretiyle cesedinin denize atılması caiz olan sevgili modelidir.
  7. "sulu birisi" olduğunuzu da peşinden ekler ise cevap verilmeden uzaklaşılması gereken sevgilidir. ha gerçi sen olduğun yerde dursan da olur, nasıl olsa o gidiyor.
  1. 2