merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

ayrıldıktan sonra daha çok sevmek

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. hiç ayrılmayacakmış kadar bağlandıysanız ve sevdiyseniz, ancak bir şekilde ayrıldıysanız acı bir şekilde gerçekleşen sevme şeklidir. "aşkım günaydın" sesini özlemektir. iyi geceler öpücüğünü özlemektir, onu en ufak bir şekilde de olsa kırdığınız her an için ölesiye pişmanlığı yaşamaktır bu sevgiyi yaşatan. severken size onca manyaklığı yaptıran şeyin, o manyaklıkları yapamadığınız zaman size hissettirdiği sevigidir. yaşanmışlıklara özlem ve yaşanamadan bitenler için bir keşke olan bir sevgidir.
  2. kaçan kovalanırdır işin özü. sevdicek gitmiştir. bir daha aramamış,sormamıştır. peşinden deli divane olunacağını zanneden ayrılan kişi mal gibi kalmıştır. başka şeylerle uğraşsa da birişe yaramaz. aklı hep sevdicektedir. yani kaçan kovalanır. genel bir kuraldır bu.
  3. göte giren şemsiyenin açılmaması değil, olduğundan daha geniş bir biçimde açılması, bunun sonucunda şahsın içe kapanması, dış dünyayla bağlarını koparıp, kendine uygun sahibinden bir çöl aramaya girişmesi noktasına demirlemesi durumunun şeyidir sanıyorum. bütün bunları, ben sanıyorum!
  4. hiç oynanılmayan oyuncağın başkasına verildikten sonra süpersonik bir oyuncakmış gibi hatırlanmasına benzer bu. ya da o oyuncağı verdiğiniz kişinin daha önce sizin hiç oynamadığınız şekilde o oyuncakla oynamasıyla oluşan pişmanlık duygusu. işsizim evet.
  1. 1