merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

ayrılırken söylenen sözler

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. ilişkiyi bitirirken iki tarafın da söylediği kapanış sözleridir.

"seni gerçekten çok sevdim. hem de öyle böyle değil, kendimi bile unutturacak kadar. öyle ki, senin yanındayken hissettiklerimin hiç birisini herhangi bir şeye değişemem. bunları bilmeme rağmen, ayrılmak zorundayız biriciğim, çünkü ben kendimi tanıyorum, sana zarar verebileceğimi biliyorum, ileride seni sevdiğim ve sen de beni sevdiğin halde kasıtlı ya da kasıtsız verdiğim zararlardan dolayı sana zarar verdiğim düşüncesi beni çok yaralar. ama sakın kendini yalnız hissetme. şunu bil ki, geceleri uyuyamadığında, ki seni tanırım, sen de benim gibi geceleri uyuyamazsın, yıldızlara baktığında kendini yalnız hissetme. çünkü farklı yerde, aynı zamanda seninle beraber başka birisi daha o yıldızlara bakıyor olacak. yıldızlar da ayrıdır, ama dünya'dan bakanlara beraber görünürler"

gibi bir şey olurdu herhalde benim söylediğim sözler fakat bunun yerine sebep veya neden açıklamadan bitiriyorum ve bitirirken laf sokuyorum ki, açık kapı kalmasın geriye dönüş için.

zira:
    (bkz: sonunu bildiğin filmi yeniden izlemek)

birisine vaktiyle ayrılırken şöyle bir söz söylemiştim sanırım, "üzülüyorum senin için, kendinle barışık olmayıp da kendinle barışık görünmek ve rahat tavır takınmak zor olmalı.psikiyatristine söyle de, bunun için de ilaç versin."
  2. ya hırsla söylenir ya da gereksiz bir iyi niyetle. ama eninde sonunda gereksizdir. hiçbir şey söylememek en güzeli.
  3. -senden ayrılıyorum ayşe.
    +gün gelir devran döner horoz domalır tavuk gömer. memet kolay gelsin.
  4. -ya bu ilişkinin finalinde sen mutlu değilsin işte. napsam canın sıkkın, napsam hep bi trip. mutlu değilsin. ya terk etsene beni o zaman. ne duruyorsun terk etsene...
    +.....
    -ağlama, yeter be!..
  1. 1