• isle of dreams
  itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
 1. hayatı süper kolaylaştıran şey.bi elinizle resim yaparken diğeriyle dersi takip edebilmenizi not almanızı vs vs sağlar.
  "hişt sen derse bak bırak elindekin huuu kime diyorum ayol" diyen hocaya en harika cevaptır bunu yapabilen öğrenci tipi.
  naçizane fikrim tabii.
 2. yazı yazmak ince motor becerilerin aşağı-yukarı hepsini kapsadığı için beynin bununla alakalı bölgesinde yanı primer motor kortekste büyük yer tutar. insanların çoğunluğu ya sağlak ya da solak olacağından bu bölgelerde de ona göre bir gelişme olur. yanı bunu yaptırabilmenin en kolay yolu okuma-yazma öğrenirken belletilmesidir.
  bu arada buna işin içindekiler tarafından ambidexterity , bunu yapabilene de ambidexterous denir.
 3. klavye kullanmaktan farklıdır zira klavyede yazı yazarken parmaklarımızı sırayla kullanırız fakat sol elle harflerin bulunduğu bölümden sözcükler yazarken aynı anda sağ elle rakamların bulunduğu bölümden sayılar girebilene saygı duyarım.
 4. insanın hem sağ hemde sol beynini kullanabildiğinin büyük bir göstergesidir. genellikle bu insan tipi solaklığın eşiğinden dönmüş tiptir. sağlak olmayı seçmiştir. veya salak. salaklığı, solak olduğu takdirde çok daha güzel ve kolay bir şekilde enstrüman çalabilecek oluşundan fakat salak olarak bundan vazgeçmesinden ileri gelmektedir.