1. bir rivayete göre muhammet'in vefatından sonra üzerinde recm ile ilgili bir ayetin bulunduğu el yazmasını yiyen keçidir.

din haliyle insanlar için üretilmiş bir şey. zavallı keçi nereden bilsin cenneti cehennemi tanrıyı. bulmuş bir kaç kağıt yemiş işte. sonrasında canını kurtarabilmişse şanslı saymalı kendisini. yediği de anladığım kadarı ile öyle boş beleş bir şey değil. hayvancağız kendi idamını imzalamış.

(bkz: bok yiyen keçi)
  2. tarihin adsız kahramanlarından. lakin rivayete göre bütün ayetleri yiyip dünyayı büyükçe bir beladan kurtarmayı başaramadığından keçi camiasınca dışlanmış, hayatının geri kalan günlerini tatooine'deki ıssız bir vahada geçirmiştir.
  3. at yiyen keçi diye okuyup hadi lan dediğim keçidir.
    ancak ayet yediğinin düşünüldüğünü anladığımda da aynı tepkiyi vererek hadi lan demişimdir.
  4. bir rivayet, kim rivayet etmiş meçhul. olay belli değil mantık hatalarıyla dolu. öncelikle bu kuran hıfzedilirdi, hafızlar vardı kısacası. kuran yazılırken de zaten hafzlar aracılığyla yazılmıştır. yani şimdi bir ayet yenmişmiş de, kimse de anlamamış, hayır atan kişi neden bahsettiğini bari biraz bilse, sorsan hafız edasıyla, kuran alimi edasıyla yarım yamalak, kulaktan duyduklarını anlatır. hayır hadi anlattın, doğruluğuna nasıl inanıyorsun.

eh işte, aynı taife zaten hem "aç biraz oku" deyip, burda var deyince de "ben zaten okumuyorum, pek okumadım" demekte, kuran' a dair herşeyi inkar edip, yarın bir gün bir "hadiste bunu demişler amaaaaağğğ" diye abuk subuk iddalarda bulunmaktadır.

bu sebeple bir iddiaya sahipseniz önce kaynak gösterin, delilleriyle sunun.
    bir rivayete göre de konoha köyü mevcutmuş, ama kyuubi'nin osuruğuyla yerle bir olmuş. gerçek bunlar ha, kaynağım da bir rivayet.